یکشنبه , سپتامبر 20 2020
خانه / فضای مجازی / اینستاگرام / یک مثال ساده در مورد کار در فضای مجازی

یک مثال ساده در مورد کار در فضای مجازی

یک مثال ساده در مورد کار در فضای مجازی

محسن غفاری

قطعاً نیاز است، عده‌ای در فضای مجازی غرق شده‌ها را نجات دهند ولی کار هوشمندانه این است که ریشه ها را بیابیم و برای رفع مشکلات راهکارهای مبنایی ارائه کنیم.

به گزارش مشرق، محسن غفاری، مدیرعامل ایتا در یدداشتی نوشت:

 Ø¯Ùˆ دوست در کنار رودخانه بودند که ناگهان فردی را در حال غرق شدن دیدند لذا رفتند و نجاتش دادند و هنوز از نجات اولی فارغ نشده بودند که یکی دیگر را در حال غرق شدن دیدند، دومی را هم نجات دادند که سومی و چهارمی و به همین ترتیب عده‌ای روی آب در حال غرق شدن بودند؛ آندو مشغول نجات غریق‌ها بودند اما بعضی وقتها هم از پس بیرون کشیدن افراد در حال غرق شدن بر نمی‌آمدند.

 ÛŒÚ©ÛŒ از این دو دوست دست از کار کشید و رفت ولی دوست دیگر همچنان به بیرون کشیدن افراد در حال غرق شدن ادامه می داد که البته فقط بعضی ها را می‌توانست  نجات دهد این موضوع ادامه داشت تا اینکه دیگر کسی برای نجات دادن پیدا نشد، دوست اولی هم نزد او بازگشت، وقتی از دوست اول علت ترک ناگهانی آنجا را جویا شد، پاسخ شنید که:

 ÙˆÙ‚تی دیدم این‌گونه غرق شدن مردم غیر طبیعی است، به سمت بالای رودخانه رفتم تا علت را بیابم، آنجا دیدم که دیوانه‌ای روی پل بالای رودخانه ایستاده و رهگذران را به داخل رودخانه پرت می‌کند لذا دیوانه را به داخل رودخانه پرت کردم تا بقیه را نجات دهم.

 Ú©Ø§Ø± هر دو نفر صحیح بود ولی کار دوست اول که ریشه مشکل را یافت بسیار هوشمندانه تر و زیرکانه‌تر بود.

 ÙˆØ¶Ø¹ÛŒØª فعلی فضای مجازی ما و جوانان انقلابی ما  که در حال مبارزه با دشمن در فضای مجازی هستند مانند همین داستان است.

قطعاً نیاز است، عده‌ای در فضای مجازی غرق شده‌ها را نجات دهند ولی کار هوشمندانه این است که ریشه ها را بیابیم و برای رفع مشکلات راهکارهای مبنایی ارائه کنیم.

 Ù‡ÙˆØ´Ù…ندی آنجا نمایان می‌شود که بتوانیم کودکان و نوجوانان و عموم مردم را از زمین دشمن در فضای مجازی خارج کنیم و  شبکه مجازیی ایجاد کنیم که در عین جذابیت، آسیب‌های فضای مجازی ساخته دشمن را نداشته باشد یا تا آنجا که ممکن است آسیب‌زدایی شده باشد.

 Ú©Ø§Ø± همه دوستان در فضای مجازی که خالصانه در حال تلاش هستند قابل تقدیر است ولی دوستان انقلابی توجه داشته باشند که هدف چیست و هوشمندانه عمل کردن چیست.

ان تنصرواالله ینصرکم و یثبت اقدامکم

پ. ن: اگر گوگل، توییتر، تله‌گرام، اینستاگرام، واتس‌اپ و دیگر بسترسازان مجازیِ خطرناک‌تر از #کرونا از جغرافیای سایبری ایران حذف شده و سرویس‌ها، نرم‌افزارها و پیام‌رسان‌های ایرانی جایگزین آن‌ها شوند، آن شاءالله آمریکا و کرونا را شکست می دهیم.

قالب وردپرس

درباره‌ی javadesmaty

حتما ببینید

ببینید | ظریف: ۱۳ کشور به رئیس شورای امنیت نامه نوشتند که آمریکا جایگاهی ندارد

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امشب (شنبه) در برنامه گفت‌وگوی ویژه گفت: …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 20 =