سه‌شنبه , می 18 2021
خانه / تغذیه و سلامتی / گرده نخل: رایج ترین فواید و کاربردها
600x330 - گرده نخل: رایج ترین فواید و کاربردها

گرده نخل: رایج ترین فواید و کاربردها

طی چند دهه گذشته علاقه به درمان های تکمیلی برای مشکل ناباروری ، از جمله گیاهان دارویی و مکمل های غذایی به منظور درمان مشکلات باروری و بهبود سلامت جنسی برای مردان و زنان افزایش یافته است. بنابراین ، اکنون شما از مزایای گرده نخل ، محبوب ترین فواید و کاربردهای آن و خطرات احتمالی آن مطلع هستید

گرده نخل

گرده خرما گرد و غبار تولید مثل مردانه گل خرما است. که از درختان نخل بدست می آید ، با دانستن اینکه انواع مختلف آن ممکن است سالانه سطوح مختلفی از گرده تولید کند.

از میوه ها و گرده گیاه نخل برای دهه ها به عنوان دارو و مکمل غذایی برای افزایش میل جنسی و بهبود باروری در مردان و زنان استفاده می شده است. نام های دیگر شامل گرده خرما ، گرده خرما ، یا گرده نخل است.

ارزش غذایی

گرده نخل با وجود انواع مختلف ترکیبات شیمیایی از جمله مشخص می شود:

 • اسیدهای چرب اشباع و اشباع نشده
 • فلز روی
 • کلسیم
 • پتاسیم
 • اهن
 • آنتی اکسیدان هایی مانند فلاونوئیدها و اسید فنولیک

فواید گرده نخل

یکی از فواید میوه های خرما حاوی فیبرهای غذایی و سایر مواد شیمیایی است که به بهبود هضم غذا کمک می کند. گرده گل همچنین حاوی مواد شیمیایی است که ممکن است مانند هورمون ها عمل کند. از جمله مزایای بالقوه آن ، که برخی از مطالعات اولیه نشان داده اند ، عبارتند از:

 1. سیستم ایمنی بدن را تقویت کنید
 2. درمان سرفه و مشکلات تنفسی
 3. از علائم پیری زودرس جلوگیری کرده و ظاهر چین و چروک ها را بهبود ببخشید
 4. بهبود کار دستگاه گوارش
 5. درمان عفونت ها و زخم های داخل دهان
 6. سلامتی جنسی را بهبود بخشید و باروری را در مردان و زنان افزایش دهید
روغن آرگان ، فواید و کاربردهای آن

نحوه استفاده از گرده خرما

تعیین دوز مناسب گرده نخل به عوامل مختلفی از جمله سن و وضعیت سلامتی بستگی دارد. با توجه به دوزهای مناسب ، دوز مطمئن گرده نخل از طریق دهان حدود 2 تا 4 گرم در روز و برای یک دوره زمانی بین 6 تا 8 هفته است.

از مزایای مخلوط کردن عسل و گرده نخل می توان برای به دست آوردن مزایای بیشتر سلامتی استفاده کرد. توجه داشته باشید که در حال حاضر اطلاعات علمی کافی در مورد تعیین دوزهای مناسب برای استفاده وجود ندارد. بنابراین حتماً دستورالعمل های مربوط به برچسب محصول را دنبال کنید و قبل از استفاده با پزشک یا داروساز مشورت کنید.

فواید گرده خرما برای رابطه جنسی

گرده خرما به طور گسترده ای به عنوان یکی از بهترین داروهای قومی برای مشکلات سلامتی جنسی استفاده می شود. گرده خرما حداقل حاوی شش ویتامین مانند ویتامین C ، ویتامین B1 (تیامین) ، ویتامین B2 (ریبوفلاوین) ، نیاسین و ویتامین A6 است.

همچنین مطالعات نشان داده است که گرده نخل منبع خوبی از آنتی اکسیدان های طبیعی است. این بدان دلیل است که فلاونوئیدها گروه اصلی فیتواستروژن ها را تشکیل می دهند. که از لحاظ عملکردی و ساختاری مشابه هورمون استروژن است ، که به طور قابل توجهی بر روند تخمک گذاری در زنان تأثیر می گذارد و بر روند تولید مثل تأثیر می گذارد. همچنین بر تشکیل اسپرم در مردان تأثیر می گذارد.

فواید گرده خرما برای نعوظ

نرخ ناباروری مردان در سراسر جهان از 2.5٪ تا 12٪ است. یک مطالعه نشان داد که نعوظ و رفتار جنسی عمدتا به هورمون آندروژن بستگی دارد که توانایی نعوظ را در آلت تناسلی مرد تنظیم می کند. این ممکن است با افزایش سطح تستوسترون پلاسما ، میل جنسی مردان را بهبود بخشد. از جمله مزایای ذکر شده توسط یکی از تحقیقات اولیه:

 • کمک به تنظیم عملکرد نعوظ
 • آنتی اکسیدان ها به محافظت از بیضه ها کمک می کنند
 • گردش خون را در بدن ، از جمله اندام تناسلی تحریک کنید
 • تعداد و کیفیت اسپرم به طور قابل توجهی افزایش یافته است
فواید عشق رشاد با عسل

جایی که نتایج مطالعه نشان داد که گرده نخل ممکن است در برخی موارد ناباروری مردان مفید باشد ، که ممکن است از توانایی بارداری زوجین پس از حداقل یک سال رابطه منظم جلوگیری کند. این هنگام خوردن گرده نخل خرما به صورت خوراکی به منظور بهبود تحرک اسپرم در مردان نابارور و افزایش تعداد آنها است.

فواید آب گرده نخل

مطالعات نشان داده است که عصاره های آبی خرما دارای فعالیت آنتی اکسیدانی شدیدی هستند و می توان آنها را به عنوان منبع غذایی پلی فنول ها ، به ویژه فلاونوئیدها در نظر گرفت. بنابراین ، می تواند نقش عمده ای در خنثی سازی رادیکال های آزاد داشته باشد ، بنابراین از خطر بسیاری از بیماری های مزمن جلوگیری می کند.

یک مطالعه آزمایشگاهی همچنین نشان داد که عصاره نخل خرما با کاهش زمان واکنش به دلیل اثرات آندروژنیک ، بر رفتار جنسی و میل جنسی در زنان و مردان تأثیر موثری دارد.

آسیب به گرده نخل خرما

خوردن گرده خرما عموماً در صورت استفاده به مقدار متوسط ​​در غذا ، بی خطر است. با این وجود ، هنوز اطلاعات کافی در مورد عوارض جانبی احتمالی در صورت استفاده از گرده نخل در مقادیر بیشتر به عنوان دارو یا استفاده موضعی بر روی پوست وجود ندارد

به دلیل کمبود اطلاعات کافی در مورد آن ، توصیه می شود قبل از استفاده از آن به عنوان دارو یا مکمل غذایی ، به خصوص در مورد زنان باردار و شیرده با پزشک مشورت کنید تا از بروز عوارض جانبی احتمالی جلوگیری کنید.

فواید بسیاری از مربا برای پوست و بدن

اگرچه برخی از مطالعات مقدماتی مزایای گرده نخل برای درمان مشکلات باروری در زنان و مردان را تأیید کرده است ، اما هنوز مطالعات بیشتری بر روی انسان ها برای ارزیابی اثربخشی گرده خرما برای این موارد مورد نیاز است.

.

درباره‌ی جواد عصمتی

حتما ببینید

السوس للنساء 310x165 - مزایای شیرین بیان برای زنان: و معایب احتمالی آن

مزایای شیرین بیان برای زنان: و معایب احتمالی آن

شیرین بیان یک گیاه دارویی است که از هزاران سال پیش مورد استفاده عمومی قرار …

دیدگاهتان را بنویسید