پنج‌شنبه , مارس 4 2021
خانه / تغذیه و سلامتی / فواید بسیاری از مربا برای پوست و بدن
660x330 - فواید بسیاری از مربا برای پوست و بدن

فواید بسیاری از مربا برای پوست و بدن

اسهال علاوه بر فوایدی که برای پوست و فواید دیگری دارد که شامل درمان برخی از آرتروزها و آسم است ، از مزایای بهداشتی و درمانی نیز برخوردار است. فواید تلخ در این مقاله به دوز دیگر و دوز پرداخته می شود.

فواید تلخ چیست؟

میرا ماده ای شبیه آدامس یا رزین است که از شکافهای پوست درختان متعلق به خانواده Commiphora خارج می شود. گونه های وابسته منبع معجون نیستند و از مرم معمولاً برای تهیه دارو استفاده می شود و از مزایای مرم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • از میره برای سوi هاضمه ، زخم ، سرماخوردگی ، سرفه ، آسم ، گرفتگی ریه ، درد آرتروز ، سرطان ، جذام ، گرفتگی عضلات و سیفلیس استفاده می شود و همچنین به عنوان مقوی و برای افزایش جریان قاعدگی استفاده می شود.
 • مره را مستقیماً به دهان می آورند و دردها و ورم ها ، التهاب لثه ، دندان هایی که در آستانه سقوط هستند ، زخم ها ، بوی بد دهان و ترک لب ها قرار می گیرند ، همچنین از آن به صورت موضعی برای بواسیر ، زخم ، زخم و جوش استفاده می شود.
 • در غذاها و نوشیدنی ها ، از مربا به عنوان ماده طعم دهنده استفاده می شود.
 • در تولید ، از مرم به عنوان عطر ، بخور ، و به عنوان یک ماده ثابت کننده در لوازم آرایشی استفاده می شود. در مومیایی کردن نیز استفاده می شد.
 • فواید اصلی مرجان این است که به کاهش تورم و التهاب کمک می کند و باکتری های مضر را از بین می برد.

فواید مرم برای پوست

استفاده های سنتی از مرجان شامل معالجه زخم ها و عفونت های پوستی است. امروز دانشمندان در حال آزمایش این برنامه ها هستند.

یک مطالعه با یک لوله آزمایش سلول انسانی پوست نشان داد که مخلوطی از روغنهای اساسی حاوی مربا به بهبود زخم کمک می کند.

با این حال ، از روغن های متعدد به طور همزمان در این مطالعات استفاده شده است ، بنابراین اثرات فردی مرم برای ترمیم زخم مشخص نیست.

در مطالعه لوله آزمایش دیگر ، روغن مرم به تنهایی از رشد 43 تا 61٪ از رشد پنج قارچ که باعث بیماری های پوستی از جمله کرم حلقوی و پای ورزشکار می شود ، جلوگیری کرد.

برای تأیید این مزایا به تحقیقات انسانی نیاز است ، با این حال ، اگر می خواهید برای سلامت عمومی پوست ، مربا را امتحان کنید ، بسیاری از پمادها و صابون های طبیعی حاوی آن هستند. همچنین می توانید استفاده کنید روغن مربا را رقیق کنید مستقیماً روی پوستتان قرار بگیرید.

روغن نارگیل ارگانیک و فواید بزرگ آن

فواید مرم برای واژن

یک مطالعه خاطر نشان کرد که مرم و سایر روغنهای اساسی که از طریق حمام استفاده می شود به مادران کمک می کند تا زخم های پوستی ناشی از زایمان طبیعی را بهبود بخشد.

مزایای بالقوه ضد سرطان تلخ

گروهی از محققان چینی نشان دادند كه عصاره ها و تركیبات حاصل از رزین مرمری در برابر سلولهای سرطانی زنان موثر است و نتایج آنها در مجله تحقیقات گیاهان دارویی منتشر شده است.

فواید تلخ دیگر

مطالعه منتشر شده در مجله مواد غذایی و سم شناسی شیمیایی نشان داد که امولسیون میر قادر به محافظت در برابر سمیت کبدی ناشی از سرب است.

نویسندگان این مطالعه اظهار داشتند که عصاره مرم یک آنتی اکسیدان قوی است که می تواند با کاهش پراکسیداسیون لیپید و تقویت مکانیسم های آنتی اکسیدانی و دفاع ایمنی در برابر اکسیداسیون کبدی ناشی از سرب و سمیت ایمنی بدن محافظت کند.

همچنین اعتقاد بر این است که آنتی اکسیدان ها به خنثی سازی استرس اکسیداتیو در بدن ناشی از عوامل تنش زای محیطی مانند آلودگی و سایر عوامل خارجی کمک می کنند.

درد عصبی

در سال 2017 ، دانشمندان نتایج منتشر شده را نشان دادند مرام این ماده می تواند به تسکین درد عصبی ، پس از نتایج مثبت هنگام درمان درد در موش ها با استخراج آب از لثه مرمره ، کمک کند.

روماتیسم مفصلی

از مدتها قبل در مناطقی از آسیا از مره به عنوان داروی سنتی برای بیماریهای التهابی استفاده می شده است. و در سال 2015 ، محققان نتایج یک مطالعه جوندگان را منتشر کردند که نشان می دهد فواید مره شامل کمک به درمان التهاب مرتبط با آرتریت روماتوئید است.

اگرچه هیچ مدرک علمی فعلی وجود ندارد ، بسیاری از مردم از معجون برای معالجه استفاده می کنند:

 • سرفه.
 • آسم.
 • سوi هاضمه
 • زخم
 • گلو درد.
 • تراکم، شلوغی.
 • بواسیر
 • درد مفصل
 • پوست سالم داشته باشید.

عوارض جانبی تلخ

به نظر می رسد که اسهال در بیشتر افراد هنگام استفاده کم خطر است ، اما می تواند برخی از عوارض جانبی مانند بثورات را در صورت استفاده مستقیم بر روی پوست و اسهال در صورت مصرف مستقیم آن از طریق دهان ، ایجاد کند.

دوزهای زیاد ممکن است بی خطر نباشند. مقادیر بیشتر از 2-4 گرم می تواند باعث تحریک کلیه و تغییر در ضربان قلب شود.

موارد احتیاط و هشدارهای ویژه عبارتند از:

 • بارداری و شیردهی مصرف مشروب از طریق دهان در دوران بارداری ایمن نیست و باید از آن اجتناب شود. این می تواند رحم را تحریک کند و ممکن است باعث سقط شود. اطلاعات کافی برای ارزیابی ایمنی استفاده از مرم روی پوست در دوران بارداری وجود ندارد ، بنابراین تا زمانی که اطلاعات بیشتری شناخته نشود ، بهتر است از استفاده از آن خودداری کنید. مادران شیرده باید از استفاده از مشروبات الکلی خودداری کنند. در هنگام شیردهی مرمری کافی وجود ندارد.
 • دیابت. تلخ ممکن است قند خون را کاهش دهد. این نگرانی وجود دارد که در صورت استفاده با داروهایی که قند خون را کاهش می دهند ، ممکن است سطح قند خون کاهش یابد. بنابراین اگر از مرجان و همچنین داروهای دیابت استفاده می کنید ، قند خون خود را با دقت کنترل کنید.
 • تب. میر ممکن است تب را بدتر کند ، در این صورت با احتیاط استفاده می شود.
 • مشکلات قلبی مقادیر زیادی از مرم می تواند بر ضربان قلب تأثیر بگذارد. اگر به بیماری قلبی مبتلا هستید ، قبل از مصرف مشروب با پزشک مشورت کنید. فواید مرم بسیار است ، اما در مواردی از این قبیل باید موارد احتیاطی را مصرف کرد.
 • عمل جراحی. از آنجا که ممکن است مربا بر سطح گلوکز خون تأثیر بگذارد ، این نگرانی وجود دارد که ممکن است در کنترل قند خون در حین و بعد از عمل اختلال ایجاد کند. حداقل 2 هفته قبل از یک عمل جراحی برنامه ریزی شده استفاده از مرم را متوقف کنید.
 • التهاب سیستمیک اگر به عفونت سیستمیک مبتلا هستید ، با احتیاط از مربا استفاده کنید ، زیرا ممکن است این وضعیت را بدتر کند.
 • خونریزی رحم. به نظر می رسد که اسهال می تواند خونریزی رحمی را تحریک کند ، به همین دلیل برخی از زنان از آن برای شروع دوره قاعدگی استفاده می کنند ، اگر خونریزی رحمی دارید ، با احتیاط از مرض استفاده کنید ، زیرا ممکن است این وضعیت را بدتر کند.
فواید عشق رشاد به شکر و مهمترین مضرات آن

دوز تلخ خوردن

دوز مناسب میره به عوامل مختلفی از جمله سن کاربر ، سلامتی و بسیاری از شرایط دیگر بستگی دارد و در این زمان اطلاعات علمی کافی برای تعیین دقیق دوز مناسب مربا وجود ندارد تا بتوانید از مزایای آن استفاده کنید و از عوارض جانبی آن جلوگیری کنید.

همچنین ، به خاطر داشته باشید که محصولات طبیعی همیشه بی خطر نیستند و مقدار مصرف آن می تواند مهم باشد. حتماً دستورالعمل های مربوط به برچسب محصول را دنبال کنید و قبل از استفاده از مرم یا سایر گیاهان طبیعی با داروساز ، پزشک یا سایر متخصصان بهداشت مشورت کنید.

روغن میررا می تواند استشمام شود ، به صورت موضعی استفاده شود یا برای مراقبت از دهان استفاده شود. نباید آن را قورت داد.

در اینجا چند دستورالعمل کلی وجود دارد:

استفاده موضعی

به دلیل خطر تحریک پوستی ، بهتر است روغن مربا را در روغن حامل دیگری مانند روغن جوجوبا ، بادام ، هسته انگور یا روغن نارگیل رقیق کنید. این امر همچنین به جلوگیری از تبخیر سریع روغن مرم کمک می کند.

به طور کلی ، از 3 تا 6 قطره روغن اساسی در هر 1 قاشق چای خوری (5 میلی لیتر) روغن حامل بزرگسالان استفاده کنید. این یک رقت 2-4٪ در نظر گرفته می شود.

برای کودکان ، به ازای هر 1 قاشق چای خوری (5 میلی لیتر) روغن حامل ، 1 قطره روغن اساسی استفاده کنید که یک رقت 1٪ است.

همچنین می توانید قبل از استفاده از آن روی پوست ، یک یا دو قطره روغن مرم به یک لوسیون یا مرطوب کننده بدون بو اضافه کنید. برخی از افراد روغن مرم را به محصولاتی که برای ماساژ استفاده می شود اضافه می کنند.

فواید شگفت انگیز زعفران برای سلامتی و بدن شما

از مالیدن روغن در مناطق حساس از جمله چشم و گوش داخلی خودداری کنید. پس از دست زدن به روغنهای اساسی ، دستان خود را با آب و صابون بشویید تا از قرار گرفتن در معرض حوادث در مناطق حساس جلوگیری کنید.

استشمام روغن مربا

می توانید 3 تا 4 قطره روغن مرم به یک پخش کننده یا خوشبو کننده اضافه کنید تا روغن به صورت غبار در هوای اطراف پخش شود.

و اگر توزیع کننده ندارید ، می توانید به راحتی چند قطره از روغن را روی یک دستمال یا پارچه بریزید و به صورت دوره ای استنشاق کنید یا چند قطره به آب داغ اضافه کنید و بخار را استنشاق کنید.

یک ترفند ساده استفاده از چند قطره روغن مربا به لوله مقوایی داخل یک رول دستمال توالت است که وقتی کسی از آن استفاده کند ، بوی آن بو می رود.

مربا را با چیزهای دیگر مخلوط کنید

بوی مخلوط مرام مناسب برای روغنهای ضروری ادویه ، مرکبات و گلها مانند کندر ، لیمو و اسطوخودوس.

مخلوط مرم و کندر مخصوصاً محبوب است ، نه تنها به دلیل رایحه بلکه به دلیل هم افزایی یا تعامل حاصل از آنها فواید زیادی دارد.

در مطالعات لوله آزمایش ، روغن مرکب و گیاه کندر اثربخشی آنها را در برابر باکتریهای عفونی و سایر میکروب ها بهبود بخشید. حدود 11٪ از این بهبود به دلیل واکنش های هم افزایی روغن ها بود.

علاوه بر رایحه گرم و خاکی ، روغن مربا ممکن است چندین فواید سلامتی نیز داشته باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فواید تلخ از طرف دیگر ، می توانید با یکی از پزشکان ما تماس بگیرید از اینجا.

.

درباره‌ی جواد عصمتی

حتما ببینید

310x165 - فواید گیاه خولان و محبوب ترین کاربردهای آن

فواید گیاه خولان و محبوب ترین کاربردهای آن

خولان یا آنچه که به عنوان میوه مقدس هیمالیا شناخته می شود ، یکی از …

دیدگاهتان را بنویسید