شنبه , مارس 6 2021
خانه / تغذیه و سلامتی / فواید ، عوارض جانبی و هشدارهای مهم آسافوتیدا
660x330 - فواید ، عوارض جانبی و هشدارهای مهم آسافوتیدا

فواید ، عوارض جانبی و هشدارهای مهم آسافوتیدا

طبیعت غنی از گنجینه هایی است که بسیاری از گیاهان و گیاهان بی پایان را در خود جای داده است ، ممکن است برخی از آنها را بشناسیم و از آنها استفاده کنیم و از آنها بهره مند شویم ، در حالی که دیگران هنوز هم برای بسیاری از افراد بیگانه هستند ، آیا شما در مورد Asafoetida به عنوان یکی از این انواع شنیده اید؟ این مقاله را دنبال کنید که در مورد آن صحبت خواهیم کرد فواید آسفوئتیدا هشدارهای مختلف برای استفاده از آن.

Asafoetida چیست؟

یک گیاه چند ساله به نام Ferrola وجود دارد که از ریشه آن ترشح یا شیره خاصی تولید می کند ، این شیره لاتکس یا رزین خشک شده به نام آسافلیت است ، این گیاه بومی ایران و خاورمیانه است اما در هند یافت می شود و در آنجا در سطح وسیعی کشت می شود.

اگرچه این گیاه هنگام استفاده در پخت و پز و تهیه غذا بوی بسیار تندی دارد ، به عنوان مثال طعم و بو همان موسیر نیست.

Asafoetida چه کاربردهایی دارد؟

نام های زیادی برای آسافوتیدا وجود دارد مانند سیاه گوش ، صمغ کلاکس ، یا صمغ آنگدان. انواع آسافیدای خشک می تواند به عنوان ادویه خرد شده و به غذاهای مختلف اضافه شود و معمولاً در غذاهای هندی یافت می شود. بوی تند آن معمولاً وقتی با روغن یا غلیظ پخته می شود به میزان قابل کنترل تری می رسد. هزاران سال است که در سرزمینهای اصلی خود مورد استفاده قرار می گیرد و پس از قرن 16 در اروپا و مناطق همسایه محبوبیت بیشتری پیدا می کند.

با این حال ، سود واقعی مزایای Asafoetida در زمینه داروهای گیاهی است ، زیرا ده ها مورد استفاده مشترک دارد و از حدود 15٪ روغن های فرار تشکیل شده است ، از جمله اسید فرولیک ، برخی از تانول ها ، و انواع دیگر از مواد فعال موثر در ایجاد به طور منظم مزایای سلامتی را در نتیجه مصرف ثبت می کند.

فواید ضد سرطانی آسفوئتیدا

یک مطالعه در سال 2013 در مجله داروسازی و فیتوشیمی به این نتیجه رسید که آسافوئتیدا توانایی فعالیت به عنوان یک عامل ضد سرطان را نشان می دهد ، پس از مشاهده شیوع بیشتر سرطان در کشورهایی مانند چین ، ژاپن ، اندونزی و سایر کشورها در مقایسه با کشورهایی مانند افغانستان ، ایران و هند ، به این نتیجه رسید. Asafoetida یک ماده اساسی است.

فواید سیر با معده خالی برای خانم ها

در سال 2015 ، یک مطالعه حیوانی خاطر نشان کرد ، دوزهای متوسط ​​مشتقات گیاهی ممکن است دارای اثر محافظتی شیمیایی در برابر سرطان زا بودن روده بزرگ باشد ، و فضای بیشتری برای توسعه فراهم می کند.

علاوه بر این ، مروری که در سال 2017 در مجله طب سنتی و مکمل منتشر شده ، اثرات ضد سرطانی و ضد سمی را که در مطالعات حیوانی مشاهده شده ، برجسته می کند.

با توجه به مشاهدات یک مطالعه حیوانی دیگر که در سال 2017 منتشر شده است ، مشخص شده است که این اثرات ضد توموری و ضد عفونی در مورد سرطان پستان دارد ، با این حال ، مطالعات بالینی بیشتری برای تعیین پتانسیل ضد سرطانی آسافوئتیدا در انسان مورد نیاز است.

فواید آسفوتیدا برای تسکین درد است

اگرچه مکانیسم دقیق تسکین درد کمی مرموز باقی مانده است ، از آسفوتیدا به عنوان مسکن بی خطر برای طیف وسیعی از سطح و علائم درد ، از درد مزمن ناشی از جراحات یا جراحی گرفته تا درد قولنج برای کودکان خردسال استفاده شده است.

آسفوتیدا ممکن است به از بین بردن بسیاری از شرایط اساسی ایجاد کننده درد ، مانند از بین بردن نفخ شکم و تجمع گاز در نوزادان ، در نتیجه گریه و درد آنها را تسکین دهد ، اما بدون توصیه پزشک نباید برای نوزادان استفاده شود.

فواید Asafoetida برای پوست

نیش حشرات فارغ از اینکه از کدام کشور باشند آزار دهنده است و تحریک خارش می تواند شما را به دیوانگی برساند. خوشبختانه اگر خمیر بر پایه آسافوئیتید ایجاد کنید ، می توانید آن را مستقیماً در محل گزش حشره بمالید تا بهبودی را تسریع کرده و التهاب را کاهش دهد ، که همچنین باید میل شما به این بیماری را نیز از بین ببرد. مرتباً او را خراش دهید.

فواید آسافوتیدا برای ایمنی

آسفوئتیدا به عنوان یک ماده ضد ویروسی ، آنتی بیوتیکی و ضد التهابی ، درمان خوبی برای بیماری های تنفسی است.

حقیقت در مورد فواید بابونه برای کلیه چیست؟ سایر مزایای آن برای سلامتی چیست؟

این می تواند به شما در خلاص شدن از مخاط و بلغم اضافی از سیستم تنفسی کمک کند ، در حالی که باکتری ها یا عوامل بیماری زا را که ممکن است در سیستم تنفسی وجود داشته باشد خنثی می کند ، که به طور موثر سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و به شما امکان می دهد به راحتی نفس بکشید ، حتی اگر از بیماری هایی مانند آسم رنج می برید.

از دیگر مزایای آسافوتیدا

رفع سردرد

با ظرفیت ضد التهابی مشابه آنچه قبلاً توضیح داده شد ، مدتهاست که به آسافوتیدا برای تسکین درد سردرد اعتماد می شود ، با بهبود جریان خون مویرگی و از بین بردن رادیکالهای آزاد اضافی ، آسافوئتیدا می تواند به طور موثری تنش ، سردرد و میگرن را از بین ببرد.

کاهش اختلالات عصبی

از این آسفوتیدا می توان برای آرامش جسم و روان نیز استفاده کرد ، و آن را به عنوان یک آرام بخش موثر برای هیستری ، نوسانات خلقی ، اضطراب مزمن ، افسردگی و استرس تبدیل می کند ، این یکی از مزایای اصلی آسفوئتیدا برای سلامتی است ، زیرا تمام این اختلالات در صورت عدم تنظیم و کنترل صحیح ، می توانند سیستم کلی شما را ویران کنند. .

با این حال ، این تضمینی نیست که آسافوتیدا به تنهایی اختلالات روانی قبلی را درمان می کند ، اما این بیماری ها ، مانند بیماری های ارگانیک ، برای درمان و پیگیری به پزشک نیاز دارند.

هضم را بهبود ببخشید

همانطور که قبلاً ذکر شد ، آسفوئتیدا اغلب برای کسانی که از گاز ، کرم روده و. رنج می برند تجویز می شودسندرم روده تحریکپذیر سوi هاضمه ، هر اختلالی که در درجه اول بر سیستم هضم تأثیر بگذارد.

این می تواند شامل کاهش گرفتگی عضلات ، نفخ شکم ، یبوست ، اسهال ، زخم و نفخ بیش از حد و همچنین مسمومیت غذایی و مشکلات جدی معده مانند سرطان روده بزرگ و راست روده باشد.

عوارض جانبی Asafoetida

علیرغم فواید مختلفی که قبلاً ذکر شد ، آسفوئتیدا مهم است که عوارض جانبی آن را در نظر بگیرد. آسفوئتیدا در مقادیر طبیعی که معمولاً در غذاها یافت می شود برای بیشتر افراد بی خطر است ، برخی شواهد نشان می دهد که مصرف آن از راه دهان به عنوان دارو بی خطر است.

آسیب به انیسون و چرا نباید آن را افزایش داد؟

با این حال ، توجه داشته باشید که در بعضی از افراد ، آسافوتیدا می تواند باعث تورم لب ، آروغ زدن ، گاز روده ، اسهال ، سردرد ، گرفتگی عضلات ، اختلالات خونی و سایر عوارض شود.

هشدارهای مهم قبل از استفاده از Asafoetida

Asafoetida نباید در موارد زیر استفاده شود:

  • مصرف آن از طریق دهان برای کودکان ایمن نیست زیرا ممکن است باعث برخی اختلالات خونی شود.
  • بارداری و شیردهی ، مصرف آسافوئتیدا از راه خوراکی در صورت بارداری ضروری نیست ، زیرا ممکن است باعث سقط جنین شود.
  • در صورت شیردهی ، مصرف خوراکی آن نیز ایمن نیست ، زیرا مواد شیمیایی موجود در آسفوئتیدا می تواند به شیر مادر منتقل شده و باعث اختلالات خونریزی در نوزاد شیرخوار شود.
  • این نگرانی وجود دارد که آسفوئتیدا خطر خونریزی را افزایش دهد ، در صورت اختلال خونریزی از آن استفاده نکنید.
  • اگر مبتلا به صرع یا برخی از شرایط سیستم عصبی مرکزی هستید که ممکن است منجر به تشنج یا تشنج شود ، از آن استفاده نکنید.
  • Asafoetida می تواند سیستم هضم را تحریک کند ، اگر مبتلا به عفونت دستگاه گوارش یا بیماری سیستم گوارشی دیگری هستید از آن استفاده نکنید.
  • فشار خون بالا یا فشار خون پایین. برخی نگرانی ها وجود دارد که ممکن است آسافوتیدا در کنترل فشار خون تداخل ایجاد کند ، در صورت داشتن مشکل فشار خون از استفاده از آن خودداری کنید.
  • آسفوتیدا ممکن است لخته شدن خون را کند کند ، این نگرانی وجود دارد که آسفوئتیدا احتمال خونریزی را در حین و بعد از جراحی افزایش دهد ، باید حداقل دو هفته قبل از جراحی برنامه ریزی شده متوقف شود.

و اکنون ، خوانندگان گرامی ، پس از اطلاع از مزایا ، مضرات و مضرات استفاده از آسفوئتیدا ، در صورت داشتن س questionsال دیگری ، می توانید با یکی از پزشکان ما مشورت کنید. .

.

درباره‌ی جواد عصمتی

حتما ببینید

310x165 - فواید گیاه خولان و محبوب ترین کاربردهای آن

فواید گیاه خولان و محبوب ترین کاربردهای آن

خولان یا آنچه که به عنوان میوه مقدس هیمالیا شناخته می شود ، یکی از …

دیدگاهتان را بنویسید