سه‌شنبه , می 18 2021
خانه / سبک زندگی اهل بیت / طب اسلامی| مصرف "نمک" چگونه می‌تواند از ابتلا به طیف گسترده‌ای از بیماریها جلوگیری کند؟! + فیلم

طب اسلامی| مصرف "نمک" چگونه می‌تواند از ابتلا به طیف گسترده‌ای از بیماریها جلوگیری کند؟! + فیلم

طب اسلامی| مصرف “نمک” چگونه می‌تواند از ابتلا به طیف گسترده‌ای از بیماریها جلوگیری کند؟! + فیلم

“نمک طعام طبیعی” همان نمکی است که در منابع طب سنتی به‌عنوان پادزهر بیماریها از آن یاد شده است و ائمه معصومین(ع) هم بر مصرف آن در ابتداوانتهای غذای برای مصونیت از بیماریها تأکید کرده‌اند و حتی به‌خلاف تصور عمومی می‌تواند در درمان “فشار خون” مؤثر باشد!

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری تسنیم؛ “نمک” یکی از مواد غذایی ضروری برای فعالیت بدن انسان است که برای عملکرد صحیح مغز و متابولیسم بدن انسان، لازم و ضروری است.

نمک از نظر مزاج‌شناسی دارای مزاج گرم در دوم و خشک در دوم یا سوم است که باعث هضم غذا، رفع سنگینی معده، باز کردن گرفتگی‌های کبد و طحال و از بین بردن عفونت و ورم معده است؛ نمک، مسهل بلغم و سودا و زرداب و دافع رطوبات لزج و گرفتگی‌ها و سوءهاضمه و فساد غذا در معده و نیکوکننده رنگ صورت است.

اما مصرف چه نوع نمکی این خواص و منافع متعدد را به‌همراه دارد؟! آیا مراد از منابع طب سنتی و منابع روایی از “نمک” همین نمک‌های تصفیه‌شده موجود در بازار کشورمان یا نمک‌ طعام طبیعی که عمدتاً از سنگ معدنی نمک تهیه می‌شود، بوده است؟!

در پاسخ به این سؤال باید گفت، “نمکی” که در منابع طب سنتی کشورمان و منابع احادیث طبی از آن یاد شده است، نمک‌های تصفیه یددار عرضه‌شده در سوپرمارکت‌های کشورمان نیست! چرا که بر اساس مستندات علمی، آزمایشگاهی و تجربی، مصرف نمک‌های تصفیه‌شده فعلی، عوارض و ضایعات شدید و مختلف قلبی ــ عروقی، فشار خون و… را در پی دارد.

بهترین راه تربیت ﮐردن فرزند چیست؟

اما “نمک طعام طبیعی” همان نمکی است که در منابع طب سنتی به‌عنوان پادزهر بسیاری از بیماریها از آن یاد شده است و ائمه معصومین علیهم السّلام هم بر مصرف آن در ابتدا و انتهای غذای برای مصونیت از بیماریها تأکید کرده‌اند.

دکتر حمید ضیایی؛ پژوهشگر طب ایرانی ــ اسلامی در فیلم کوتاه زیر به بیان نکات علمی بسیار جالبی درباره نمک طعام طبیعی و نقش چشمگیر مصرف نمک در تأمین سلامتی پرداخته است: 

طب سنتی , طب اسلامی ,

آیا منابع طب سنتی مصرف “نمک دریا” را تأیید و توصیه می‌کنند؟!
فیلم/ دروغ‌هایی که درباره مضرات “نمک معدنی” به ما گفته‌اند
آیا منابع طب سنتی مصرف “نمک دریا” را تأیید و توصیه می‌کنند؟!

انتهای پیام/+

قالب وردپرس

درباره‌ی جواد عصمتی

حتما ببینید

فیلم// ماه مبارک رمضان بهترین تمرین برای ترک "ناهار" در تمام طول سال!

فیلم// ماه مبارک رمضان بهترین تمرین برای ترک “ناهار” در تمام طول سال! ترک وعده …

دیدگاهتان را بنویسید