جمعه , سپتامبر 18 2020
خانه / رهبر انقلاب / رهبر انقلاب: نظام مردمی، جز با آگاهی مردم ممکن نیست

رهبر انقلاب: نظام مردمی، جز با آگاهی مردم ممکن نیست

رهبر انقلاب: نظام مردمی، جز با آگاهی مردم ممکن نیست

رهبرانقلاب نمایه خطابه امضا عفو دستور خطاب خامنه ای رهبری عزاداری ولادت

صفحه اینستاگرامی تاریخ ایران و جهان، به مناسبت روز جمهوری اسلامی ایران، روایتی از مقام معظم رهبری در سال ۷۵ را بازنشر داد.

به گزارش مشرق،  پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در Û²Û² بهمن سال ۱۳۵۷، به دعوت امام خمینی همه‌پرسی حکومت جمهوری اسلامی ایران در روزهای Û±Û° و Û±Û± فروردین Û±Û³ÛµÛ¸ در سراسر ایران برگزار شد و Û¹Û¸Ù«Û² واجدین شرکت در همه‌پرسی با دادن رای «آری»، با برقراری حکومت جمهوری اسلامی موافقت کرده و در این روز با رای اکثریت قاطع مردم، نظام سیاسی کشور پس از Û²ÛµÛ°Û° سال از نظام سلطنتی به نظام جمهوری اسلامی وحکومت مردمی تغییر یافت.

به همین مناسبت، صفحه اینستاگرامی تاریخ ایران و جهان، که به بیان روایات مقام معظم رهبری از وقایع و رویدادهای تاریخی می‌پردازد بخشی از سخنان ایشان در سال  Û·Ûµ بازنشر کرده و نوشت:

“در آستانه ۱۲فروردین، روز جمهوری اسلامی
 Ø¨Ø§Ø²Ø®ÙˆØ§Ù†ÛŒ سخنان رهبرانقلاب، در سال ۱۳۷۵‌
‌
نظام جمهوری اسلامی یک نظام مردمی است و کسی نمیتواند این را منکر شود. مخالفین ما هم نمیتوانند این را منکر شوند. حداکثر این است که مردم را تخطئه میکنند و میگویند «مردم نفهمیدند و با این مسؤولین و این نظام، صفا کردند.» ‌
‌
نظام مردمی، جز با آگاهی مردمْ ممکن نیست پیش برود. نظام دیکتاتوری، نظام کودتایی، نظام تحمیلی که با مردم سر و کاری ندارد، برایش مهم نیست که مردم بفهمند یا نفهمند. چه آن‌جا که شمشیر حاکم است و چه آن‌جا که سرمایه حاکم است، فرقی نمیکند. بنابراین، برای آن نظام، آگاهی مردم مهم نیست. ‌
‌
[اما] نظام مردمی، مستغنی از آگاهی مردم نیست. باید مردمش را آگاه کند. منظور، تبلیغات نیست که حرفهای خودش را پیوسته به خورد مردم دهد؛ نه، [بلکه] مردم باید اهل تحلیل شوند تا بفهمند که نظام برایشان مفید است. آگاهی برای چنین نظامی، مثل آب و هوا، لازم و واجب است.
Û±Û³Û·Ûµ/Û°Û²/۱۳‌”.

قالب وردپرس

درباره‌ی javadesmaty

حتما ببینید

ببینید | وقوع طوفان در غرب یونان و آتش‌سوزی بر اثر اتصال کابل‌های برق

غرب یونان در روزهای اخیر در چندین نوبت درگیر طوفان‌های شدید شده که یکی از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *