پنج‌شنبه , می 6 2021
خانه / تغذیه و سلامتی / درمان تری گلیسیرید با گیاهان و داروهای جایگزین
الثلاثية بالأعشاب 600x330 - درمان تری گلیسیرید با گیاهان و داروهای جایگزین

درمان تری گلیسیرید با گیاهان و داروهای جایگزین

وقتی به چربی های موجود در جریان خون فکر می کنید ، ممکن است بلافاصله به کلسترول فکر کنید ، اما نوع دیگری از چربی وجود دارد که نباید از آن غافل شد و به عنوان تری گلیسیرید شناخته می شود ، که افزایش آن ممکن است خطر بیماری های قلبی عروقی را افزایش دهد. بنابراین ، در مورد روش های گیاهی و طبیعی درمان تری گلیسیرید اطلاعات کسب کنید.

درصد تری گلیسیریدهای خطرناک چقدر است

انجمن قلب آمریکا چهار دسته اصلی تری گلیسیرید را مشخص می کند:

 • درصد سالم تری گلیسیرید در خون: کمتر از 100 میلی گرم در دسی لیتر خون
 • کمی بالا: 150 تا 200 میلی گرم در دسی لیتر
 • درصد چربی بالا: 201 تا 499 میلی گرم در دسی لیتر
 • درصد بسیار بالا: 500 میلی گرم در دسی لیتر

مقادیر بالای تری گلیسیریدهای بسیار بالا با افزایش خطر بیماری های قلبی مانند حمله قلبی و سکته مغزی در ارتباط است.

در شرایطی که سطح تری گلیسیرید با سرعت خطرناک بیش از 500 افزایش یابد و به 1000 میلی گرم در دسی لیتر برسد ، ممکن است علاوه بر بیماری قلبی ، فرد به پانکراتیت نیز مبتلا شود.

تحقیقات نشان می دهد که تری گلیسیرید در مردان بیشتر از زنان است و ممکن است با افزایش سن در مردان و زنان افزایش یابد.

توجه داشته باشید که ممکن است مواردی وجود داشته باشد که خطر عفونت افزایش یابد ، زیرا تحقیقات نشان می دهد که بین تری گلیسیرید زیاد در خون و شرایط زیر ارتباط وجود دارد:

 • استعداد ارثی
 • چاقی
 • دیابت نوع 2
 • کم کاری تیروئید
 • پانکراتیت
 • مقاومت به انسولین
 • برخی از انواع داروها مانند دیورتیک های تیازید ، مسدود کننده های بتا و گلوکوکورتیکواستروئیدها

درمان تری گلیسیرید بالا

برخی از شرایط سلامتی ، ژنتیک ، انواع خاصی از داروها و عادات غذایی از عوامل خطر برای سطح بالای تری گلیسیرید در خون هستند. فرد از یک رژیم غذایی غنی از کربوهیدرات های تصفیه شده ، قندهای اضافه شده و چربی های اشباع پیروی می کند. ممکن است منجر به سطوح بالای تری گلیسیرید و کلسترول شود.

اما شایان ذکر است که اگر از افزایش ناچیز تری گلیسیرید رنج می برید ، ایجاد برخی تغییرات در سبک زندگی می تواند به طور قابل توجهی درصد تری گلیسیرید را کاهش دهد. از جمله این تغییرات:

 • تغییرات رژیم غذایی همانند پیروی از رژیم مدیترانه ای است.
 • کاهش مصرف چربی های اشباع مانند گوشت قرمز و لبنیات پرچرب و همچنین کاهش چربی های ترانس موجود در غذاهای سرخ شده و کالاهای پخته شده تجاری.
 • کربوهیدرات های خوب و هضم آسان مانند دانه های ذرت ، برنج سفید ، نان سفید و غلات کامل بخورید.
 • غذاها و غلات سبوس دار غنی از فیبر مانند جو دوسر ، لوبیا ، کینوا و گندم سیاه بخورید.
 • از میوه های کم فروکتوز مانند کیوی ، انواع توت ها و مرکبات استفاده کنید.
 • ماهی های حاوی امگا 3 مانند ماهی آزاد ، ساردین ، ​​ماهی تن و ماهی خال مخالی را بخورید که می تواند دو بار در هفته بخورد تا به شما در کاهش تری گلیسیرید کمک کند.
 • خلاص شدن از شر اضافه وزن ، جایی که از دست دادن حدود 5 تا 10 درصد از وزن می تواند به کاهش سطح تری گلیسیرید کمک کند.
 • انجام فعالیت بدنی ، مانند پیاده روی ، که به تقویت کلسترول خوب و کاهش تری گلیسیرید کمک می کند.
 • سیگار کشیدن را متوقف کنید ، زیرا برای سطح تری گلیسیرید مفید نیست و برای چیز دیگری مفید نیست.
مزایا و کاربردهای گیاه مورینگا: و معایب بالقوه آن

درمان تری گلیسیرید با سیر

مصرف مکمل سیر ممکن است به درمان کلسترول بالا و تری گلیسیرید در خون کمک کند. در جایی که نتایج تعدادی از مطالعات آزمایشگاهی انجام شده بر روی موش ها نشان داد که مصرف عصاره سیر در دوزهای کم به موش ها روزانه از طریق دهان به مدت یک ماه به کاهش قابل توجهی کلسترول و تری گلیسیرید کمک می کند ، تا 38٪ بدون ایجاد تغییر در سطح گلوکز خون .

با این حال ، دادن سیر خام در دوزهای بالا به موش ها تأثیر زیادی بر میزان گلوکز ، کلسترول و تری گلیسیرید داشت.

از طرف دیگر ، نتایج یکی از مطالعات انجام شده بر روی انسان به این نتیجه رسید که تیمار سیر به کاهش کلسترول تام 12٪ در میان افرادی که در این مطالعه شرکت می کنند کمک می کند. و بعد از یک ماه درمان که حداقل شش ماه طول کشید.

آماده سازی پودر سیر خشک نیز به طور قابل توجهی تری گلیسیرید را در مقایسه با دارونما کاهش می دهد. بنابراین ، سیر ممکن است نقش محافظتی در برابر خطر ابتلا به تصلب شرایین داشته باشد. اما توصیه می شود قبل از مصرف هرگونه مکمل غذایی یا گیاهان طبیعی برای درمان با پزشک مشورت کنید.

درمان تری گلیسیرید با سرکه

سرکه سیب اسیدی است که از سیب های تخمیر شده تهیه می شود. سرکه سیب ممکن است به عنوان طعم دهنده و نگهدارنده غذا استفاده شود. برخی مطالعات نشان می دهد که این فواید زیادی برای سلامتی از جمله کنترل سطح قند ، بهبود سطح کلسترول خوب و کاهش سطح تری گلیسیرید در خون دارد.

فواید سیر با معده خالی برای خانم ها

برخی مطالعات کوچک نشان داد که افرادی که قبل از خوردن یک وعده غذایی سرکه مصرف کرده بودند ، در مقایسه با گروه دارونما ، سطح انسولین و تری گلیسیرید کمتری داشتند.

این علاوه بر برخی مطالعات دیگر است که نشان می دهد از سرکه سیب می توان برای کاهش وزن استفاده کرد. نتایج نشان داد افرادی که سرکه سیب مصرف می کردند در حالی که رژیم کم کالری را دنبال می کردند ، قادر به کاهش وزن بیشتری نسبت به افرادی بودند که فقط به رژیم غذایی متکی بودند و همچنین میزان کلسترول کل و تری گلیسیرید کمتری داشتند.

بهترین داروی طبیعی برای کلسترول و تری گلیسیرید

برخی از بهترین روش های درمان تری گلیسیرید و کلسترول بالا شامل موارد زیر است:

1. نیاسین

نیاسین ویتامین B3 است. که ممکن است توسط پزشکان برای برخی از بیماران با کلسترول بالا و تری گلیسیرید پیشنهاد شود. در جایی که نیاسین سطح کلسترول خوب را افزایش می دهد و نسبت تری گلیسیرید و کلسترول بد را کاهش می دهد. بنابراین ، نیاسین برای کاهش خطر بیماری های قلبی و تصلب شرایین کار می کند.

ویتامین B3 به عنوان یک مکمل غذایی در دسترس است ، اما اگر از آن برای کاهش کلسترول و تری گلیسیرید استفاده می شود ، باید تحت نظر پزشک باشد. این به این دلیل است که دریافت مقادیر زیاد نیاسین ممکن است منجر به برخی عوارض جانبی شود ، مانند:

 • سوi هاضمه
 • حالت تهوع
 • قرمزی پوست
 • التهاب اهرم
 • افزایش زخم معده
 • قند خون بالا

مقدار توصیه شده مکمل نیاسین 14 میلی گرم برای زنان است ، در حالی که مردان می توانند 16 میلی گرم دریافت کنند. نیاسین را می توان با خوردن برخی غذاها مانند جگر و مرغ نیز بدست آورد.

اطلاع: توصیه می شود قبل از مصرف مکمل ها ، برای تعیین مقدار مناسب برای هر مورد و جلوگیری از عوارض جانبی احتمالی آن ، به خصوص در مورد مصرف برخی از انواع داروهای پزشکی ، با پزشک خود مشورت کنید.

2. زنجبیل

برخی مطالعات نشان داده اند که می توان از زنجبیل برای کاهش کلسترول کل و تری گلیسیرید استفاده کرد. در حالی که مطالعه دیگری که در سال 2008 انجام شد نشان داد که زنجبیل می تواند به کاهش سطح کلسترول بد LDL و افزایش سطح کلسترول خوب HDL کمک کند.

3. کورکومین

نتایج برخی از مطالعات ، که شامل 649 بیمار بود ، نتیجه گرفت که یکی از فواید مصرف زردچوبه و کورکومین کمک به حفاظت از بیماران در برابر خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی ، با کاهش سطح تری گلیسیرید در خون است.

عشق عزیز: مهمترین مزایای آن و محبوب ترین کاربردهای آن را کشف کنید

بنابراین ، کورکومین را می توان به عنوان مکمل غذایی بعد از مشورت با پزشک به منظور تعیین دوزها و دانستن بهترین روش درمانی برای هر مورد و همچنین جلوگیری از عوارض جانبی احتمالی استفاده کرد.

4. شنبلیله

نتایج برخی از آزمایشات اولیه ثابت کرد که شنبلیله موفق به کاهش سطح کلسترول تام و کلسترول مضر در شرکت کنندگان شده است.

در مواردی که سطح کلسترول مضر بین 10 تا 16 درصد کاهش می یابد ، و همچنین تری گلیسیرید کاهش می یابد ، اما تأثیر آنها روی سطح چربی اندک است.

بنابراین ، برای کاهش تری گلیسیریدها و کلسترول فقط به شنبلیله اعتماد نکنید و قبل از افزودن شنبلیله به عنوان بخشی از سیستم کاهش تری گلیسیرید و کلسترول ، با پزشک مشورت کنید.

5. آجیل

این لیکور حاوی فیبر ، اسیدهای چرب امگا 3 و چربی های اشباع نشده است ، که ممکن است به کاهش سطح تری گلیسیرید در خون کمک کند. در میان انواع مغزهای مفید:

اما باید به خاطر داشته باشید که آجیل منبع غنی کالری است ، بنابراین لازم است در حد اعتدال باشید و بیش از حد آنها را مصرف نکنید.

بهترین نوشیدنی برای درمان تری گلیسیرید

کاهش قند اضافه شده در رژیم غذایی از آب میوه ها ، نوشابه ها و شیرینی ها به کاهش سطح تری گلیسیرید در خون کمک می کند.

نوشیدن آب همچنین به کاهش تری گلیسیرید در حدود 29 میلی گرم در دسی لیتر (33/0 میلی متر در لیتر) کمک می کند.

برخی معتقدند که نوشیدنی های شیرین شده مصنوعی که بدون قند یا رژیم غذایی برچسب گذاری شده اند ممکن است از نوشیدنی های حاوی قند یا فروکتوز که افزایش تری گلیسیرید را محدود می کند ، بهتر باشد. در واقع ، آب مناسب ترین نوشیدنی برای حمایت از درمان تری گلیسیرید است.

در پایان ، بعد از اینکه در مورد روش های درمان تری گلیسیرید در خانه با استفاده از گیاهان طبیعی آشنا شدم. ما تأکید می کنیم که در ابتدا لازم است با یک پزشک مشورت کنیم تا روشهای درمانی مناسب برای هر مورد مشخص شود و مناسبترین روشهای درمانی طبیعی را که می توان دنبال کرد در عین جلوگیری از آسیبهای احتمالی به آنها ، تعیین کنیم.

.

درباره‌ی جواد عصمتی

حتما ببینید

الأنف بالأعشاب 310x165 - درمان رینیت آلرژیک با گیاهان و غذاهای سالم

درمان رینیت آلرژیک با گیاهان و غذاهای سالم

رینیت آلرژیک فصلی برای بسیاری از مردم جهان آزار دهنده است. که برای مقابله با …

دیدگاهتان را بنویسید