سه‌شنبه , می 18 2021
خانه / تغذیه و سلامتی / تفاوت نسکافه و کاپوچینو … 12 تفاوت کاپوچینو و نسکافه
و کاپوچینو 12 تفاوت کاپوچینو و نسکافه 660x330 - تفاوت نسکافه و کاپوچینو ... 12 تفاوت کاپوچینو و نسکافه

تفاوت نسکافه و کاپوچینو … 12 تفاوت کاپوچینو و نسکافه

البته نسکافه به هیچ وجه شبیه کاپوچینو نیست ، اما آیا واقعاً همه اینها است؟ آیا واقعاً تفاوت زیادی وجود دارد؟ این تفاوت نسکافه و کاپوچینو چیست؟ چگونه بین آنها انتخاب می کنید؟ تو چی دوست داری؟ کاپوچینو را ترجیح می دهید یا نسکافه؟

شناخت انواع قهوه می تواند بسیار گیج کننده باشد ، زیرا هر تفاوت در مواد تشکیل دهنده و نسبت آنها با یکدیگر نوع جدیدی از قهوه را با طعم متفاوت ، محتوای مواد مغذی متفاوت و بافت متفاوت به شما می بخشد … ما اینجا هستیم تا نگاهی دقیق به تفاوت نسکافه و کاپوچینو به ویژه داشته باشیم.

فهرست مطالب

تفاوت نسکافه و کاپوچینو

تفاوت نسکافه و کاپوچینو

در اینجا 12 تفاوت مهم بین کاپوچینو و نسکافه از هر سه نوع ذکر شده است … کاپوچینو در مقابل نسکافه سیاه ، نسکافه 2 در 1 و نسکافه 3 در 1.

12 – درصد کافئین

این یک تفاوت معمولی نیست ، اما می تواند مهمترین تفاوت نسکافه و کاپوچینو باشد زیرا روشی است که هر یک از شما بر روی شما تأثیر می گذارد ، آیا احساس فعالیت زیادی خواهید کرد یا خیر؟ آیا شما از افرادی هستید که کافئین را تحمل می کنید یا خیر؟ آیا از حساسیت به کافئین رنج می برید یا خیر؟

کافئین یک ماده محرک است که به طور طبیعی در بسیاری از غذاها و نوشیدنی ها یافت می شود ، مهمترین آن قهوه است ، اما با توجه به ترکیبات ، مقدار و کیفیت ، مقدار آن بین انواع مختلف است.

 • درصد کافئین موجود در کاپوچینو از 160 تا 120 میلی گرم در هر فنجان 354 میلی لیتر است.
 • درصد کافئین موجود در یک کاپوچینو حاوی قهوه غیر کافئین دار به 16 میلی گرم در هر فنجان با ظرفیت 354 میلی لیتر می رسد.
 • درصد کافئین موجود در Nescafe Black یا اسپرسو به 80 میلی گرم در هر 40 میلی لیتر فنجان می رسد.
 • درصد کافئین در نسکافه با شیر به 160 میلی گرم در هر 473 میلی لیتر فنجان می رسد.
 • درصد کافئین در نسکافه بدون کافئین به 8 میلی گرم در هر 40 میلی لیتر فنجان می رسد.

توجه: مهم است که ظرفیت فنجان را نیز در نظر بگیرید ، که براساس مقدار معمول این نوع مواد تأیید می شود.

شاید برایتان جالب باشد: درصد کافئین در نسکافه و انواع نوشیدنی ها چقدر است؟ درصد مجاز آن چقدر است؟


11 – اندازه جام

با توجه به تفاوت سطح کافئین که در بالا نشان داده شده است ، حتماً متوجه شده اید که در ظرفیت فنجان هایی که برای سرو انواع مختلف قهوه استفاده می شود ، اختلاف وجود دارد.

و اگرچه می توانید هر نوع قهوه را با هر ظرفیت فنجانی که ترجیح می دهید بنوشید ، تفاوت نسکافه و کاپوچینو در این مرحله به آنچه معمولاً در کافه ها سرو می شود بستگی دارد.

 • کاپوچینو بیشترین حجم را در بین مارک های دیگر نسکافه کسب می کند.
 • به طور معمول ، اندازه یک فنجان نسکافه 2 در 1 یا نسکافه 3 در 1 اندازه یک فنجان کاپوچینو است.
 • یک فنجان Nescafe Black “نسکافه ساده یا قهوه سیاه” در اندازه کوچکتر یا برابر اندازه یک فنجان کاپوچینو بخورید.
 • یک فنجان اسپرسو بسیار کوچکتر از اندازه یک فنجان کاپوچینو است و این جای تردید نیست.

عامل اصلی که اندازه فنجان به آن بستگی دارد ، مقدار کافئین برای نوشیدن قهوه بدون افزایش حداکثر میزان مجاز کافئین است (3 میلی گرم کافئین در هر کیلوگرم وزن).

یعنی اگر 50 کیلوگرم وزن دارید ، مقدار مجاز کافئین در روز 150 میلی گرم است ، یعنی می توانید حدود دو فنجان اسپرسو یا یک فنجان بزرگ کاپوچینو بخورید …


10 – مواد تشکیل دهنده

البته ، تفاوت بین نسکافه و کاپوچینو در مورد مواد تشکیل دهنده بسیار زیاد است ، در غیر این صورت آنها نوشیدنی دیگری با دیگری نخواهند بود ، اما ما همه آنها را یا به عنوان “کاپوچینو” یا “نسکافه” صدا می کردیم!

Ashwagandha و بسیاری از مزایای آن برای سلامتی ... آن را بدانید

مواد تشکیل دهنده ، نوع آنها و نسبت آنها با یکدیگر نقش زیادی دارد که نوع قهوه شما را تعیین می کند.

 • کاپوچینو: شامل 1 قسمت قهوه + 2 قسمت میلک شیک + 2 قسمت کف است.
 • Nescafe Black یا Espresso: فقط قهوه ، بدون هیچ گونه مواد افزودنی.
 • نسکافه 2 * 1: یک قسمت قهوه + یک قسمت قهوه “سفید کننده قهوه” مرده.
 • نسکافه 3 در 1: یک قسمت قهوه + یک قسمت قهوه “سفید کننده قهوه” مرده + یک قسمت قند.

توجه: مقدار “مقدار” مقدار مشخص نشده است ، اما آنچه مهم است این است که صرف نظر از “مقدار” انتخابی شما به نسبت ها بستگی دارد. اگر این مقدار = یک قاشق غذاخوری> باشد ، کاپوچینو به شرح زیر است: یک قاشق قهوه + 2 قاشق غذاخوری شیک شیر + 2 قاشق کف.

شاید برای شما جالب باشد: مواد تشکیل دهنده نسکافه ، کاپوچینو و 25 نوشیدنی قهوه


9 – چشیدن

تفاوت مواد تشکیل دهنده نوشیدنی های قهوه و تفاوت در انواع تایید شده این مواد تفاوت زیادی در طعم ایجاد می کند! این عاملی است که تعیین می کند شما کاپوچینو ، نسکافه سیاه ، نسکافه 3 در 1 دوست دارید یا 2 در 1 دوست دارید.

 • طعم کاپوچینو غنی و روان است و میزان شیرینی آن به شیرین کننده هایی که انتخاب می کنید بستگی دارد (یک ماده اساسی نیست) ، علاوه بر نوع شیر ، معمولاً شیر گیاهی مانند شیر بادام یا شیر نارگیل طعم دارد که شیرین تر از انواع دیگر شیر است.
 • نسکافه سیاه یا اسپرسو طعم قهوه ای قوی ، شفاف و تلخ دارد.
 • نسکافه 2 در 1 با طعم نرم و غنی با طعم قهوه ملایم نزدیک به طعم کاپوچینو به جز کف مشخص می شود.
 • نسکافه 3 در 1 به دلیل مقدار قندی که دارد طعم غنی ، صاف و در عین حال شیرینی دارد.

توجه: هرچه مقدار قهوه بیشتر باشد ، طعم آن تلخ و شفاف تر می شود ، در حالی که میلک شیک یا قهوه مرده طعم غنی می دهد و البته شکر شیرینی زیادی به فنجان قهوه شما می بخشد.

شاید برای شما جالب باشد: 17 نوع طلای نسکافه … طلای قهوه ، اما به روشی متفاوت


8 – شکل و رنگ

رنگ نوشیدنی قهوه با توجه به شکل مربوط به قوام آن مواد و روش تهیه و افزودن آنها به یکدیگر ، علاوه بر امکان تزئین ، با توجه به ترکیبات مورد استفاده و نسبت آنها با یکدیگر تعیین می شود. فنجان و ارائه آن به روشی دیگر.

 • کاپوچینو به رنگ خامه ای و قهوه ای روشن در می آید (در نتیجه افزودن میلک شیک به قهوه ساده ، در حالی که کف به عنوان یک لایه جداگانه روی مواد اضافه می شود و این به آن امکان تزئین بیشتر بر اساس سس شکلات را می دهد ، به عنوان مثال کاپوچینو بدون طراحی مشخص یا نقاشی روی آن تهیه نمی شود.
 • در مورد نسکافه 2 در 1 یا نسکافه 3 در 1 ، به دلیل افزودن قهوه مرده به قهوه ، این یک بافت همگن به رنگ خامه ای قهوه ای روشن است.
 • Nescafe Black یا اسپرسو از اسم آن ، یک فنجان قهوه سیاه است ، به این معنی که به رنگ سیاه یا قهوه ای تیره در می آید.
 • تزئین انواع نسکافه بر روی سطح آنها دشوار است مگر اینکه آنها را بزنید و کمی کف ایجاد کنید و معمولاً قبل از ریختن نسکافه در داخل آنها ، با قرار دادن سس شکلات غلیظ در کناره های یک فنجان شفاف ، تزئین می شود.

7 – گزینه های آماده سریع

امروز برای نوشیدن یک فنجان نسکافه یا کاپوچینو نیازی به رفتن به استارباکس نیستید ، تنها آنچه شما نیاز دارید انواع فوری است> محتوای پاکت را خالی کنید> مقدار آب گرم مناسب اضافه کنید> چند لحظه صبر کنید> آن را خوب هم بزنید تا کاملا حل شود … فنجان قهوه شما آماده لذت بردن است.

فواید عشق رشاد به بارداری بین آزمایش ها و تحقیقات

اما آیا واقعا می توان انواع فوری آن را در استارباکس یا سایر کافی شاپ ها برابر دانست؟ این به تفاوت نسکافه و کاپوچینو بستگی دارد.

 • در مورد نسکافه ، با همه انواع آن (پلاک – نسکافه 2 در 1 – نسکافه 3 در 1) ، انواع فوری به دلیل کیفیت مواد اولیه و پایداری نسبت آنها به یکدیگر ، حتی از انواع معمولی نیز برتری دارند.
 • از طرف دیگر ، این مورد در مورد کاپوچینو صدق نمی کند ، زیرا تخلیه محتوای پاکت در یک فنجان و افزودن آب باعث نمی شود کاپوچینوی مشابهی که با تکیه بر میلک شیک یا کف تهیه می شود (این برای شکل و بافت است) در مورد طعم و مزه ، می توان طعمی مشابه کاپوچینوی معمولی ، اما با تکیه بر انواع آن تهیه کرد ، آماده سازی سریع و با کیفیت بالا.

شاید برایتان جالب باشد: تفاوت نسکافه کلاسیک و طلای چیست؟ 10 نکته ای که به شما پاسخ می دهند


6 – مقدار کالری

اکنون ما با اختلافات بین کاپوچینو و نسکافه شروع می کنیم که مربوط به محتوای تغذیه ای هر یک است که عمدتا مربوط به مواد افزودنی است.

به طور کلی ، هیچ یک از انواع نسکافه یا کاپوچینو را نمی توان منبع بسیاری از کالری ها دانست ، اما در عوض ، با هر افزودنی که اضافه می کنید ، مقدار کالری را افزایش می دهید ، مانند: خامه – کارامل – شکلات – شکر – یخ کرم رنگ ….

اساساً ، کالری موجود در مواد تشکیل دهنده عبارتند از: کالری موجود در شیر از 150 (شیر کامل) – 70 کالری در هر فنجان (شیر بدون چربی یا شیر گیاهی) است ، در حالی که قهوه فقط 2 کالری در هر فنجان دارد.

درمورد قهوه مرده ، هر یک قاشق غذاخوری از آن حاوی 20 کالری و در آخر شکر حاوی 16 کالری در هر قاشق غذاخوری است ، بنابراین کالری انواع نسکافه و کاپوچینو به شرح زیر است:

 • Nescafe Black: قهوه فقط> 2 کالری در هر فنجان.
 • نسکافه 2 در 1: نصف فنجان قهوه + 2 قاشق غذاخوری Coffee Mate> 41 کالری در هر فنجان.
 • نسکافه 3 در 1: نصف فنجان قهوه + 2 قاشق غذاخوری قهوه قهوه + 2 قاشق غذاخوری شکر> 73 کالری.
 • کاپوچینو: نصف فنجان قهوه + نصف فنجان شیر + یک مقدار کف> هر مقدار کالری بین 80 تا 160 کالری بسته به نوع شیر استفاده شده باشد.

شاید برایتان جالب باشد: نحوه محاسبه کالری در Nescafé Gold با نکاتی در مورد کاهش آنها


5 – میزان چربی

قهوه کاملاً فاقد چربی است و بنابراین مقدار چربی موجود در انواع کاپوچینو یا نسکافه از سایر مواد و افزودنی هایی است که شما استفاده می کنید و بنابراین تفاوت کاپوچینو و نسکافه از این نظر به شرح زیر است:

 • میزان چربی موجود در کاپوچینو از 5-7 گرم چربی در هر فنجان است.
 • Nescafe Black با 0 گرم چربی کاملا فاقد چربی است.
 • مقدار چربی موجود در قهوه مرده است و بنابراین یک فنجان نسکافه 2 در هر یک حاوی معادل یک گرم چربی در هر فنجان است.
 • مقدار چربی نسکافه 3 * 1 تا 1 گرم در هر فنجان.

4- پروتئین چقدر است

محتوای پروتئین از نظر منبع مشابه محتوای چربی است ، بنابراین قهوه تقریباً فاقد آن در نظر گرفته می شود. هر پروتئین موجود در نسکافه یا کاپوچینو به مقدار پروتئین موجود در شیر یا قهوه بستگی دارد و بنابراین:

 • هر فنجان کاپوچینو تقریباً 3 گرم پروتئین دارد.
 • هر فنجان Nescafe Black کاملاً فاقد پروتئین است.
 • مقدار پروتئین در نسکافه 2 در 1 و نسکافه 3 در 1 برابر است و به 0.5 گرم در هر فنجان می رسد.
عشق عزیز: مهمترین مزایای آن و محبوب ترین کاربردهای آن را کشف کنید

از بسیاری جهات می توانید از دریافت پروتئین حمایت کنید ، مهمترین آنها عبارتند از: تکیه بر شیر غنی شده با پروتئین یا پودر پروتئین (مکمل پروتئین) یا افزودن یک قاشق غذاخوری کره مغز گردو (بادام یا پسته …) ، که یک فنجان یک طعم شیرین و مقدار خوبی پروتئین علاوه بر 40 کالری داشته باشید.


3 – میزان کربوهیدرات ها

همین امر در اینجا نیز وجود دارد زیرا میزان کربوهیدرات موجود در قهوه صفر است و کمتر از 0.5 گرم در هر فنجان است ، در حالی که مقدار شیر کپور بسته به نوع آن متفاوت است ، با شیر گاو ، شیر بز و سپس شیر جو دو سر با بیشترین کربوهیدرات در حالی که شیر بادام از نظر محتوای کمترین مقدار است.

 • هر فنجان کاپوچینو تقریباً 13 گرم کربوهیدرات دارد.
 • هر فنجان Nescafe Black فاقد کربوهیدرات است (حاوی کمتر از 0.4 گرم است).
 • هر فنجان نسکافه 2 در 1 تقریباً 6 گرم کربوهیدرات دارد.
 • هر فنجان نسکافه 3 در 1 تقریباً 17 گرم کربوهیدرات دارد.

2 – احساس سیری

تفاوت نسکافه و کاپوچینو از نظر احساس سیری که به شما ارائه می دهند به محتوای تغذیه ای و مواد افزودنی بستگی دارد و موضوع در موارد زیر نشان داده شده است:

 • پروتئین یکی از مواد مغذی است که هضم آن به مدت طولانی تری نیاز دارد و بنابراین احساس سیری را برای مدت طولانی تری حفظ می کند.
 • چربی ها همچنین سیری طولانی مدت را برای شما فراهم می کنند.
 • ملاقات پروتئین ها و چربی ها در یک وعده غذایی باعث تحریک هورمون سیری در بدن و مهار هورمون گرسنگی می شود.
 • کربوهیدرات های ساده (قندها) سطح قند خون را بالا می برند ، به این معنی که بدن برای کاهش آن تلاش خواهد کرد و این افزایش و سقوط سریع باعث حالت گرسنگی و تمایل به خوردن کربوهیدرات بیشتر می شود.
 • طعم زیاد قهوه روی جوانه های چشایی تأثیر می گذارد و ولع مصرف شما را محدود می کند.
 • کافئین انرژی شما را تأمین می کند و بنابراین اگر این گرسنگی ناشی از خستگی و خستگی باشد ، به ویژه در اواسط روز می تواند احساس گرسنگی را کاهش دهد.

1 – چگونه انتخاب کنیم؟

اگر از طرفداران Nescafé Black ، Nescafe 2 in 1 ، Nescafe 3 in 1 یا Cappuccino هستید ، انتخاب آسان و آسان است. شما فقط می توانید موارد دلخواه خود را به مقدار مناسب داشته باشید ، اما اگر طرفدار 4 باشید نوشیدنی؟ با گیجی که در آن قرار دارید چه کنید؟

 • در صورت احساس خستگی ، خستگی و خواب آلودگی ، برای جبران کمبود انرژی باید نسکافه بلک مصرف کنید.
 • اگر گرسنه هستید ، کاپوچینو یا نسکافه 2 در 1 یا 3 در 1 را توصیه کنید.
 • در صورتی که در کنار قهوه غذا بخورید ، غذای غنی از کالری و قند می نوشید ، نباید بیشتر آنها را برای خود تهیه کنید و ترجیح می دهید به Nescafe Black اعتماد کنید.
 • درصورتی که رژیم لاغری را دنبال می کنید ، باید مقدار کالری را نیز در نظر بگیرید و می توانید در وهله اول به Nescafé Black اعتماد کنید و سپس در جایگاه دوم کاپوچینو و سپس نسکافه 2 در 1 قرار می گیرید ، در مقابل ، شما باید مقدار قندی را که می خورید محدود کنید بنابراین نسکافه 3 در 1 را ننوشید.
 • قهوه ای را که میل می کنید انتخاب کنید.

نوشیدنی های قهوه ممکن است از دور یکسان به نظر برسند ، اما کاملاً متفاوت هستند ، هرکدام با ترکیبات ، مقادیر ، محتوا ، فواید و ویژگی های خاص خود …

منابع

.

درباره‌ی جواد عصمتی

حتما ببینید

حقایق و مواد تشکیل دهنده انواع مختلف کاپوچینو 310x165 - اطلاعات ، حقایق و مواد تشکیل دهنده انواع مختلف کاپوچینو ... در اینجا همه چیز در مورد کاپوچینو آورده شده است

اطلاعات ، حقایق و مواد تشکیل دهنده انواع مختلف کاپوچینو … در اینجا همه چیز در مورد کاپوچینو آورده شده است

Coffee Milk Frother این مواد تشکیل دهنده کاپوچینو هستند … آیا این موارد مورد علاقه …

دیدگاهتان را بنویسید