پنج‌شنبه , مارس 4 2021
خانه / تغذیه و سلامتی / انواع مختلف پروتئین با توجه به طبقه بندی های متعدد
پروتئین با توجه به طبقه بندی های متعدد 660x330 - انواع مختلف پروتئین با توجه به طبقه بندی های متعدد

انواع مختلف پروتئین با توجه به طبقه بندی های متعدد

انواع پروتئین

پروتئین ها عناصر درشت مغذی هستند که در درجه اول از کربن ، هیدروژن و اکسیژن تشکیل شده اندنیتروژن، اگرچه برخی حاوی گوگرد و فسفر نیز هستند. این بیماری در همه انواع زندگی وجود دارد ، نه فقط در انسان. جایی که گیاهان پروتئین های نیتروژن معدنی می سازند.

اما حیواناتی که قادر به انجام این فرآیند نیستند ، بنابراین باید این مواد را از طریق رژیم غذایی خود ترکیب کنند. پروتئین ها از طریق پیوند چندین آمینو اسید به هم پیوندهای پپتیدی به وجود می آیند. از آنجا که این مولکول های زیستی برای درک شکل بدن ما بسیار مهم هستند ، شناخت برخی از انواع پروتئین ها که رایج ترین یا مربوط به ما هستند ، کمک می کند.

انواع پروتئین کدامند؟ چگونه طبقه بندی می شود؟

پروتئین ها بخشی از رژیم غذایی ما هستند که روزانه مصرف می کنیم. پروتئین ها از زنجیره های اسیدهای آمینه ساخته شده اند و به دو دسته اساسی و غیر ضروری تقسیم می شوند. اسیدهای آمینه ضروری آنهایی هستند که بدن ما قادر به تولید آنها نیست و بنابراین باید همراه با رژیم غذایی از مواد غذایی مصرف شود.

در این گروه: لیزین ، وایزولوسینلیزین ، متیونین ، فنیل آلانین ، ترئونین ، تریپتوفان ، والین و هیستیدین ، ​​از جمله آرژنین ، برای کودکان خردسال ضروری است زیرا نیاز آنها بیشتر است و نمی توانند هر آنچه لازم است را تولید کنند و اسیدهای آمینه غیر ضروری آنهایی هستند که بدن ما می تواند تولید کند. از انواع پروتئین طبق طبقه بندی ، موارد زیر را ذکر می کنیم:

پروتئین از نظر منشا:

یکی از شناخته شده ترین طبقه بندی ها با توجه به منشأ آن:

پروتئین های حیوانی:

پروتئین های حیوانی پروتئین هایی هستند که از حیوانات تهیه می شوند و غذاهای غنی از پروتئین با منشا animal حیوانی تخم مرغ ، گوشت ، ماهی و لبنیات هستند. گفته می شود که این پروتئین منشأ کامل حیوانی و باکیفیتی دارد زیرا حاوی کلیه اسیدهای آمینه ضروری است.

درمان سوزش معده با گیاهان و دستورالعمل های طبیعی

پروتئین های گیاهی:

پروتئین های گیاهی آن دسته از پروتئین های سبزیجات ، حبوبات و آرد گندم هستند. اما بیشتر غذاهای گیاهی فاقد پروتئین کامل هستند زیرا فاقد اسیدهای آمینه ضروری هستند. به جز چند مورد استثنا در مورد غذاهای گیاهی حاوی پروتئین های کامل ، مانند سویا ، نخود ، کینوا ، دانه های شاهدانه و چیا.

طبقه بندی پروتئین ها بر اساس عملکرد آنها:

انواع پروتئین را می توان با توجه به عملکرد بدن تقسیم کرد:

پروتئین هورمونی:

آنها پروتئین هایی هستند که شما ترشح می کنید و پروتئین هورمونی که از طریق خون عبور می کند به عنوان یک پیام رسان شیمیایی عمل می کند و اطلاعات را از یک سلول به سلول دیگر منتقل می کند. می توانید درباره این نوع اطلاعات بیشتر بیاموزید هورمونهای پپتیدی.

پروتئین های آنزیمی یا کاتالیزوری:

این پروتئین ها روند متابولیسم سلول ها از جمله عملکرد کبد ، هضم غذا یا تبدیل گلیکوژن به گلوکز را تسریع می کنند.

پروتئین ساختاری:

پروتئین های ساختاری ، همچنین به عنوان پروتئین های رشته ای شناخته می شوند ، اجزای اساسی بدن ما هستند. آنها شامل کلاژن ، کراتین و الاستین هستند. دقیقاً مانند الاستین ، کلاژن در بافت های پیوندی ، استخوان و غضروف نیز یافت می شود. کراتین بخشی از ساختار مو ، ناخن ، دندان و پوست است

پروتئین دفاعی:

این پروتئین ها دارای عملکرد ایمنی یا آنتی بادی هستند که باعث می شود باکتری ها سر جای خود قرار بگیرند. شکل گرفت آنتی بادی بر روی گلبول های سفید خون و حمله به باکتری ها ، ویروس ها و سایر میکروارگانیسم ها.

پروتئین های ذخیره سازی:

پروتئین های ذخیره سازی یون های معدنی مانند پتاسیم یا آهن را در خود ذخیره می کنند. این یک عملکرد مهم است ، زیرا ذخیره آهن برای جلوگیری از اثرات منفی این ماده حیاتی است.

پروتئین های حمل و نقل:

یکی از عملکردهای پروتئین ها انتقال در بدن ما است ، زیرا آنها مواد معدنی را به سلول ها منتقل می کنند. هموگلوبین به عنوان مثال اکسیژن را از بافت ها به ریه ها می رساند.

روغن نارگیل ارگانیک و فواید بزرگ آن

پروتئین های گیرنده:

این گیرنده ها معمولاً در خارج از سلول ها برای کنترل موادی که وارد سلول می شوند ، یافت می شوند. به عنوان مثال ، سلول های عصبی GABAergic گیرنده های پروتئینی متفاوتی در غشای خود دارند.

پروتئین منقبض شده:

همچنین به عنوان پروتئین های حرکتی شناخته می شود. این پروتئین ها قدرت و سرعت انقباضات قلب یا عضلات را تنظیم می کنند. مانند: میوزین.

پروتئین ها بر اساس شکل:

ساختار ، جهت گیری سه بعدی است که گروههای مجزا از یک مولکول پروتئین در خلاuum ، به موجب آزادی که باید با آن بچرخند ، به دست می آورند.

پروتئین های فیبری:

این دارای زنجیره های پلی پپتیدی بلند و ساختار ثانویه است که در آن یک نوع ساختار ثانویه ، مارپیچ آلفا یا برگ بتا غالب است. توالی های باقیمانده تکرار می شود. معمولاً عملکرد ساختاری دارد. زنجیره های موازی و مجاور اغلب با پیوندهای کووالانسی مانند دی سولفید یا سایر آنها متصل می شوند ، زیرا در آب و محلول های آبی نامحلول هستند. برخی از نمونه های آن کراتین ، کلاژن و فیبرین است.

پروتئین های کروی:

این پروتئین ها این مزیت را دارند که زنجیرهای خود را به شکل کروی یا فشرده فشرده جمع می کنند و گروه های آبگریز را در داخل پروتئین و گروه های آب دوست را در خارج می گذارند و باعث حل شدن آنها در حلال های قطبی مانند آب می شوند. عناصر مختلفی از ساختار ثانویه در همان زنجیره پلی پپتیدی (مارپیچ های آلفا ، ورق های بتا و چرخش ها) ارائه می شوند. ورقه های بتا معمولاً رول می شوند ، زیرا بیشتر آنزیم ها ، آنتی بادی ها ، برخی هورمون ها و پروتئین های حمل و نقل نمونه هایی از پروتئین های کروی هستند.

راهنمای شما در درمان التهاب لثه با گیاهان طبیعی

پروتئین های مخلوط:

آنها حاوی یک قسمت فیبری (معمولاً در مرکز پروتئین) و یک قسمت کروی (در انتهای آن) هستند.

طبقه بندی پروتئین ها بر اساس ترکیب آنها:

بسته به ترکیب آنها ، انواع پروتئین می تواند باشد:

هولوپروتئین ها:

آنها پروتئین های ساده ای هستند که در درجه اول از اسیدهای آمینه ساخته شده اند.

هتروپروتئین ها:

هتروپروتئین ها یا پروتئین های مزدوج آنها ، که معمولاً از یک جز component غیر آمینو اسید تشکیل شده اند ، می توانند:

گلیکوپروتئین ها:

ساختار آنها با پلی ساکاریدهاست.

لیپوپروتئین ها:

به شکل یک ساختار چرب.

پروتئین های هسته ای:

آنها پروتئین های مرتبط با DNA هستند. به عنوان مثال ، کروموزوم ها و ریبوزوم ها.

پروتئین های معدنی:

این یک یا چند یون فلزی در مولکول خود دارد. به عنوان مثال: برخی از آنزیم ها. همچنین ، پروتئین های خون یا کروموپروتئین ها. آنها در ساختار خود یک گروه هم دارند ، به عنوان مثال: هموگلوبین.

عملکردهای مختلف پروتئین

اگرچه بسیاری از افراد عملکرد ساختاری پروتئین را می دانند ، که برای تولید عضلات ضروری است ، اما عملکرد بسیار مهمی دارد ، از جمله:

  • عملکرد آنزیم برای انجام عملکردهای شیمیایی.
  • عملکرد هورمونی مانند انسولین باعث تنظیم غلظت گلوکز در خون می شود.
  • عملکرد انتقال و سایر مواد مانند اکسیژن منتقل شده توسط هموگلوبین.
  • عملکرد دفاعی: مانند کراتینه محافظ پوست یا گلیکوپروتئین های تولید کننده ایمونوگلوبولین ها.
  • عملکرد دریافت سیگنال.

در پایان..

افراد گیاهخوار مشکلی در هنگام دریافت هر نوع پروتئین از غذا ندارند ، به شرطی که رژیم متنوعی از غذاهای گیاهی مصرف کنند. از طرف دیگر ، افرادی که رژیم غذایی می خورند شامل مواد غذایی هم از حیوانات و هم از گیاهان است ، باید همیشه از غذاهای ناسالم پرهیز کنند.

منابع:

انواع مختلف پروتئین طبق چندین طبقه بندی: https://psicologiaymente.com/nutricion/tipos-de-proteinas

عملکردهای مختلف پروتئین: https://www.pombel.com/nutricion/tipos-de-proteinas/

پروتئین ها بر اساس شکل: https://es.wikipedia.org/wiki/Prote٪C3٪ADna

درباره‌ی جواد عصمتی

حتما ببینید

5494142 310x165 - شاهکار ملوانی‌ها برای اسطوره/عکس

شاهکار ملوانی‌ها برای اسطوره/عکس

باشگاه ملوان بندرانزلی از بهمن صالح نیا قدردانی کرد. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ خیابانی در جنب …

دیدگاهتان را بنویسید