دوشنبه , آوریل 19 2021
خانه / تغذیه و سلامتی / مزایای حق بیمه هند برای زنان: اما مراقب خسارت باشید
الهندي للنساء 600x330 - مزایای حق بیمه هند برای زنان: اما مراقب خسارت باشید

مزایای حق بیمه هند برای زنان: اما مراقب خسارت باشید

حق بیمه هند یک مکمل گیاهی است که معمولاً برای درمان انواع مشکلات سلامتی به ویژه در زنان استفاده می شود. این امر بسیاری از شرکت های دارویی را بر آن داشت تا علاوه بر شهرت گسترده آن در زمینه داروهای گیاهی ، آن را به صورت کپسول و روغن نیز تولید کنند. بنابراین ، در مورد مهمترین مزایای حق بیمه هند برای زنان و مهمترین هشدارها هنگام استفاده از آن اطلاعات کسب کنید.

مزایای حق بیمه هند برای زنان

مزایای حق بیمه هند برای زنان بسیار زیاد بود. از جمله برجسته ترین مزایای پزشکی جایگزین:

کاهش علائم قاعدگی

استفاده از حق بیمه هند به ترمیم تعادل استروژن و پروژسترون در دوران قاعدگی کمک می کند ، که ممکن است علائم قاعدگی را در زنان تسکین دهد. حق بیمه هند همچنین به منظور کاهش ترشح پرولاکتین در زنانی که از ترشح بیش از حد این هورمون رنج می برند ، کار می کند. جایی که سطح بالای هورمون پرولاکتین منجر به نارسایی روند تخمک گذاری و درد در پستان می شود.

این همان چیزی است كه یكی از مطالعات نشان داد كه استفاده روزانه از حق بیمه هند (یكبار صبح) در طی چند ماه به ترمیم تعادل هورمونی به سطح طبیعی خود كمك می كند و در نتیجه علائم قاعدگی را در زنان كاهش می دهد.

مقدار مورد استفاده در آن مطالعه اولیه 20 میلی گرم عصاره حق بیمه غلیظ هند ، برای مدت سه دوره قاعدگی بود که منجر به کاهش قابل توجه علائم قاعدگی شد.

و در نظر گرفته شده از علائم چرخه قاعدگی که حق بیمه هند به کاهش اثرات آن کمک می کند:

 • اضطراب و افسردگی
 • میگرن
 • انقباضات
 • یبوست
 • درد پستان
قرص پادشاهان .. و از گیاهان دارویی چه چیزی را می کشد / فواید و مضرات قرص پادشاهان / هر روز اطلاعات پزشکی

درمان بارداری به تأخیر افتاده

یکی از مزایای حق بیمه هند برای زنان این است که روند باروری را نیز بهبود می بخشد. به خصوص در زنانی که نقص در فاز لوتئال یا نیمه دوم چرخه قاعدگی دارند که با مقادیر بالای هورمون پرولاکتین همراه است و این امر منجر به مشکل در بارداری می شود. با این حال ، حق بیمه هند باید متوقف شود پس از بارداری اتفاق می افتد.

این یافته های یکی از آزمایشات اولیه است که در آن 48 زن بین 23 تا 39 سال مبتلا به ناباروری تشخیص داده شدند. از اقساط هند یکبار به صورت روزانه و به مدت سه ماه استفاده شد. نتیجه آزمایش این بود که هفت زن باردار شدند و تعادل طبیعی پرولاکتین به 25 زن بازگشت ، که ممکن است احتمال بارداری را افزایش دهد.

در مطالعه دیگر ، به 52 زن که از نقص در مرحله لوتئال رنج می برند ، 20 میلی گرم حق بیمه هند داده شد که منجر به کاهش پرولاکتین و قاعدگی طولانی مدت شد.

و

اطلاع: علیرغم استفاده از حق بیمه هند در طب عامیانه برای درمان مشکلات ناباروری ، تاکنون مطالعات علمی کافی وجود ندارد که اثربخشی حق بیمه هند را در درمان مشکلات ناباروری و تأخیر در باروری تأیید کند.

درمان آکنه

نتایج یکی از مطالعات مقدماتی نشان دهنده اثربخشی استفاده از حق بیمه هند در درمان آکنه قبل از قاعدگی است. و اثربخشی آن در این امر ممکن است به دلیل تنظیم اثرات هورمونی روی آکنه باشد. زنان در آن مطالعه روزانه حدود 40 قطره عصاره مایع برتر هند استفاده می کردند.

فواید اسطوخودوس و محبوب ترین کاربردهای درمانی آن

کاهش علائم یائسگی

از جمله مزایای حق بیمه هند برای زنان این است که همچنین با بازگرداندن تعادل هورمون ها به سطح طبیعی خود ، به تخفیف علائم یائسگی و یائسگی کمک می کند. یک مطالعه ، که در آن 23 زن که به یائسگی رسیده بودند ، نشان داد که زنان شرکت کننده بهبود آشکاری در علائم یائسگی ، از جمله درمان بی خوابی ، گرگرفتگی و بهبود خلق و خو دارند.

او به طرف حشرات پرواز کرد

یکی از مزایای روغن ممتاز هند این است که می تواند به مدت 6 ساعت که روی پوست قرار می گیرد ، از شر حشرات مانند کک و پشه خلاص شود و ممکن است به مدت 3 ساعت از شر مگس های گزش خلاص شود. ساعت ها.

آیا حق بیمه هند تولید شیر مادر را افزایش می دهد؟

حق بیمه هند برای مادران شیرده هنگام شیردهی توصیه نمی شود. از آنجا که استفاده از آن ممکن است ترشح هورمون پرولاکتین را مسدود کند ، بنابراین تولید شیر ممکن است کاهش یابد.

خسارت به حق بیمه هند

استفاده از حق بیمه هند معمولاً در صورت مصرف خوراکی در مقادیر متوسط ​​بی خطر است. با این حال ، استفاده زیاد در دوزهای بالا ممکن است به کلیه ها آسیب برساند و خطر سرطان را افزایش دهد. به این دلیل که اغلب حاوی اسید آریستولوچیک است. بنابراین ، محصولات ممتاز هندی که ممکن است حاوی این اسید باشند ، ناامن تلقی می شوند و باید از استفاده آنها خودداری شود.

گرچه حق بیمه هند به خوبی قابل تحمل است ، اما تنها عوارض جانبی جزئی که ممکن است در اثر استفاده از آن حاصل شود به شرح زیر است:

 • مشکلات گوارشی
 • سرگیجه
 • دهان خشک
مزایای انیسون با معده خالی چیست؟

به دلیل عدم انجام مطالعات کافی در مورد دوزهای مناسب برای استفاده ، توصیه نمی شود از حق بیمه هند در موارد زیر استفاده کنید:

 • بارداری و شیردهی
 • بیماران پارکینسون یا اسکیزوفرنیا
 • بیمارانی که داروهای درمانی استفاده می کنند
 • از واکنش آلرژیک به گیاه برتر هند و گیاهان وابسته رنج می برند

اطلاع: برای تعیین دوزهای مناسب با توجه به هر مورد ، و پیروی از دستورالعمل های ارائه شده در برچسب محصول ، در صورت خرید باید با پزشک یا داروساز مشورت کنید.

.

درباره‌ی جواد عصمتی

حتما ببینید

1617635986 المورينجا 310x165 - روغن مورینگا: مزایا و کاربردهای آن را کشف کنید

روغن مورینگا: مزایا و کاربردهای آن را کشف کنید

آیا می دانید هر قسمت از درخت مورینگا ، از جمله دانه ها ، ساقه …

دیدگاهتان را بنویسید