سه‌شنبه , اکتبر 27 2020
خانه / تغذیه و سلامتی / فواید ، عوارض جانبی و هشدارهای مهم آسافوتیدا

فواید ، عوارض جانبی و هشدارهای مهم آسافوتیدا

طبیعت غنی از گنجینه هایی است که بسیاری از گیاهان و گیاهان بی پایان را در خود جای داده است ، ممکن است برخی از آنها را بشناسیم و از آنها استفاده کنیم و از آنها بهره مند شویم ، در حالی که دیگران هنوز هم برای بسیاری از افراد بیگانه هستند ، آیا شما در مورد Asafoetida به عنوان یکی از این انواع شنیده اید؟ این مقاله را دنبال کنید که در مورد آن صحبت خواهیم کرد مزایای Asafoetida است هشدارهای مختلف برای استفاده از آن.

Asafoetida چیست؟

یک گیاه چند ساله به نام Ferrola وجود دارد که از ریشه آن ترشح یا شیره خاصی تولید می کند ، این شیره لاتکس یا رزین خشک شده به نام آسافلیت است ، این گیاه بومی ایران و خاورمیانه است اما در هند یافت می شود و در آنجا در سطح وسیعی کشت می شود.

اگرچه وقتی گیاه در پخت و پز و تهیه غذا استفاده می شود بوی بسیار تندی دارد ، به عنوان مثال طعم و بو آن مانند موسیر نیست.

Asafoetida چه کاربردهایی دارد؟

نام های زیادی برای آسفاتیدا وجود دارد مانند سیاه گوش ، صمغ کلاکس یا صمغ آنگدان. انواع آسافیدای خشک می تواند به عنوان ادویه آسیاب شده و به بسیاری از غذاهای مختلف افزوده شود و معمولاً در غذاهای هند یافت می شود. بوی تند معمولاً وقتی با روغن یا گیاهی پخته می شود به میزان قابل کنترل تری کاهش می یابد. آنها هزاران سال در سرزمینهای اصلی خود مورد استفاده بوده و پس از قرن شانزدهم در اروپا و مناطق همسایه محبوبیت بیشتری پیدا کردند.

با این حال ، سود واقعی مزایای Asafoetida در زمینه داروهای گیاهی است ، زیرا دهها مورد استفاده مشترک دارد و از حدود 15٪ روغنهای فرار تشکیل شده است ، از جمله اسید فرولیک، برخی از تانول و انواع دیگر مواد موثره که به عنوان یک نتیجه از مصرف ، به طور منظم مزایای سلامتی را ثبت می کنند.

فواید ضد سرطانی آسفوئتیدا

یک مطالعه در سال 2013 در مجله داروسازی و فیتوشیمی به این نتیجه رسید که آسافوئتیدا توانایی عمل به عنوان یک عامل ضد سرطان را نشان می دهد ، پس از مشاهده شیوع بالاتر سرطان در کشورهایی مانند چین ، ژاپن ، اندونزی و سایر کشورها در مقایسه با کشورهایی مانند افغانستان ، ایران و هند به این نتیجه رسید. Asafoetida یک ماده اساسی است.

در سال 2015 ، یک مطالعه حیوانی خاطر نشان کرد ، دوزهای متوسط ​​مشتقات گیاهی ممکن است دارای اثر محافظتی شیمیایی در برابر سرطان زا بودن روده بزرگ باشد ، و فضای بیشتری برای توسعه فراهم می کند.

علاوه بر این ، مروری که در سال 2017 در مجله طب سنتی و مکمل منتشر شده ، اثرات ضد سرطانی و ضد سمی را که در مطالعات حیوانی مشاهده شده ، برجسته می کند.

طبق مشاهدات یک مطالعه حیوانی دیگر که در سال 2017 منتشر شده است ، مشخص شده است که این اثرات ضد توموری و ضد عفونی در مورد سرطان پستان دارد ، با این حال ، مطالعات بالینی بیشتری برای تعیین پتانسیل ضد سرطانی آسافوئتیدا در انسان مورد نیاز است.

فواید آسفوتیدا برای تسکین درد است

اگرچه مکانیسم دقیق تسکین درد هنوز کمی مرموز است ، از آسفوتیدا به عنوان مسکن بی خطر برای طیف وسیعی از سطح درد و علائم از درد مزمن از جراحات یا جراحی ها تا درد قولنج برای کودکان خردسال استفاده شده است.

آسفوئتیدا ممکن است به از بین بردن بسیاری از شرایط اساسی که باعث درد می شود ، مانند از بین بردن نفخ شکم و تجمع گاز در نوزادان ، بنابراین گریه و درد آنها را تسکین می دهد ، اما بدون توصیه پزشک نباید برای نوزادان استفاده شود.

فواید Asafoetida برای پوست

نیش حشرات فارغ از اینکه از کدام کشور باشند آزار دهنده است و تحریک خارش می تواند شما را دیوانه کند. خوشبختانه اگر خمیر بر پایه آسافوئیتید ایجاد کنید ، می توانید آن را مستقیماً در محل گزش حشرات بمالید تا بهبودی را تسریع کرده و التهاب را کاهش دهد ، که همچنین باید میل شما به این بیماری را نیز از بین ببرد. مرتباً او را خراش دهید.

فواید آسافوتیدا برای ایمنی

آسفوئتیدا به عنوان یک ماده ضد ویروسی ، آنتی بیوتیکی و ضد التهابی ، درمان خوبی برای بیماری های تنفسی است.

این می تواند به شما در خلاص شدن از مخاط و بلغم اضافی از سیستم تنفسی کمک کند ، در حالی که باکتری ها یا عوامل بیماری زا را که ممکن است در سیستم تنفسی وجود داشته باشد خنثی می کند ، که به طور موثر سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و به شما امکان می دهد به راحتی نفس بکشید ، حتی اگر از بیماری هایی مانند آسم رنج می برید.

از دیگر مزایای آسافوتیدا

رفع سردرد

در ظرفیت ضد التهابی مشابه آنچه قبلاً توضیح داده شد ، مدتهاست که به آسافوتیدا برای تسکین درد سردرد اعتماد می شود ، با بهبود جریان خون مویرگی و از بین بردن رادیکالهای آزاد اضافی ، آسافوتیدا می تواند به طور موثری تنش ، سردرد و میگرن را از بین ببرد.

کاهش اختلالات عصبی

از این آسفوتیدا می توان برای آرامش بدن و روان نیز استفاده کرد ، و آن را به عنوان یک آرامبخش موثر برای هیستری ، نوسانات خلقی ، اضطراب مزمن ، افسردگی و استرس تبدیل می کند ، این یکی از مزایای اصلی آسفوئتیدا برای سلامتی است ، زیرا در صورت تنظیم و کنترل صحیح همه این اختلالات می تواند سیستم کلی شما را ویران کند. .

اما این تضمینی نیست که آسافوتیدا به تنهایی اختلالات روانی قبلی را درمان می کند ، اما این بیماری ها مانند بیماری های ارگانیک برای درمان و پیگیری به پزشک نیاز دارند.

هضم را بهبود ببخشید

همانطور که قبلاً ذکر شد ، آسفوئتیدا اغلب برای کسانی که از گاز ، کرم روده و. رنج می برند تجویز می شودسندرم روده تحریکپذیر سوi هاضمه ، هر اختلالی که در درجه اول بر سیستم هضم تأثیر بگذارد.

این می تواند شامل کاهش گرفتگی عضلات ، نفخ شکم ، یبوست ، اسهال ، زخم و نفخ بیش از حد و همچنین مسمومیت غذایی و مشکلات جدی معده مانند سرطان روده بزرگ و راست روده باشد.

عوارض جانبی Asafoetida

علیرغم مزایای مختلفی که قبلاً ذکر شد ، آسفوئتیدا مهم است که عوارض جانبی آن را در نظر بگیرد. آسفوئتیدا برای مقادیر طبیعی که معمولاً در غذاها یافت می شود برای بیشتر افراد بی خطر است ، برخی شواهد نشان می دهد که مصرف آن از راه دهان به عنوان دارو بی خطر است.

اما توجه داشته باشید که در بعضی از افراد ، آسفوتیدا می تواند باعث تورم لب ها ، آروغ زدن ، گاز روده ، اسهال ، سردرد ، گرفتگی عضلات ، اختلالات خونی و سایر عوارض جانبی شود.

هشدارهای مهم قبل از استفاده از Asafoetida

Asafoetida نباید در موارد زیر استفاده شود:

  • مصرف آن از طریق دهان برای کودکان بی خطر است زیرا ممکن است باعث برخی اختلالات خونی شود.
  • بارداری و شیردهی ، مصرف آسافیدیدا از راه خوراکی در صورت بارداری ضروری نیست زیرا ممکن است باعث سقط جنین شود.
  • در صورت شیردهی ، مصرف خوراکی آن نیز ایمن نیست ، زیرا مواد شیمیایی موجود در آسفوئتیدا می تواند به شیر مادر منتقل شده و باعث اختلالات خونریزی در نوزاد شیرخوار شود.
  • این نگرانی وجود دارد که آسفوئتیدا خطر خونریزی را افزایش دهد ، در صورت اختلال خونریزی از آن استفاده نکنید.
  • اگر مبتلا به صرع یا برخی شرایط سیستم عصبی مرکزی هستید که ممکن است منجر به تشنج یا تشنج شود ، از آن استفاده نکنید.
  • Asafoetida می تواند سیستم هضم را تحریک کند ، اگر مبتلا به عفونت دستگاه گوارش یا بیماری سیستم گوارشی دیگری هستید از آن استفاده نکنید.
  • فشار خون بالا یا فشار خون پایین. برخی نگرانی ها وجود دارد که ممکن است آسافوتیدا در کنترل فشار خون تداخل ایجاد کند ، در صورت داشتن مشکل فشار خون از استفاده از آن خودداری کنید.
  • آسفوتیدا ممکن است لخته شدن خون را کند کند ، این نگرانی وجود دارد که آسفوئتیدا خطر خونریزی را در حین و بعد از جراحی افزایش دهد ، باید حداقل دو هفته قبل از جراحی برنامه ریزی شده متوقف شود.

و اکنون ، خوانندگان گرامی ، پس از اطلاع از مزایا ، معایب و خطرات استفاده از Asafoetida ، اگر س questionsال دیگری داشتید ، می توانید با یکی از پزشکان ما مشورت کنید. از اینجا.

.

درباره‌ی جواد عصمتی

حتما ببینید

روغن بادام شیرین کاربردهای شگفت انگیزی برای آن دارد

روغن های طبیعی بدون شک یکی از گنجینه های طبیعت است ، زیرا این مواد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − هفت =