دوشنبه , آوریل 19 2021
خانه / رهبر انقلاب / عکس و خاطره رهبرانقلاب از پدر بزرگوارشان
5534401 520x330 - عکس و خاطره رهبرانقلاب از پدر بزرگوارشان

عکس و خاطره رهبرانقلاب از پدر بزرگوارشان

عکس و خاطره رهبرانقلاب از پدر بزرگوارشان

همشهری آنلاین نوشت: همزمان با سالروز میلاد با برکت حضرت علی (ع) و روز پدر، خاطره رهبر معظم انقلاب از پدر بزرگوارشان منتشر شد.

 رهبر انقلاب در خاطره ای از پدر بزرگوارشان نوشته‌اند: «من کمتر پدری را دیدم که ‌این‌قدر نسبت به فرزندانش محبت داشته باشد. من چهارده پانزده سالم بود. من و برادرم محمدآقا از پدرم اجازه می‌گرفتیم و می‌رفتیم ییلاق برای گردش و تفریح‌. با دوستان طلبه می‌رفتیم وکیل‌آباد… یک روز صبح تا عصر نبودیم. شب که برمی‌گشتیم، خسته و کوفته می‌خوابیدیم. پدرم که از نماز بر می‌گشت، ماها را توی خواب می‌بوسید. طاقت نمی‌آورد. از صبح ما را ندیده بود.‌ اینقدر دلش تنگ شده بود.

  پدر رهبر معظم انقلاب، سید جواد خامنه‌ای (۲۰جمادی‌الثانی ۱۳۱۳نجف، ۱۶ آذر۱۲۷۴/۱۴ تیر ۱۳۶۵) از علما و مجتهدان عصر خود بود که در نجف متولد شد و در کودکی همراه خانواده‌اش به تبریز آمد.
عکس و خاطره رهبرانقلاب از پدر بزرگوارشان

پس از اتمام دوره‌ی سطح، در حدود ۱۳۳۶ق به مشهد مهاجرت کرد  در فقه و اصول از محضر بزرگانی، چون حاج آقا حسین قمی، میرزا محمد آقازاده خراسانی (کفائی)، میرزا مهدی اصفهانی و حاج فاضل خراسانی و در فلسفه از محضر آقابزرگ حکیم شهیدی و شیخ اسدالله یزدی بهره‌مند شد.
 
سپس در ۱۳۴۵ق به نجف رفت و از حوزه‌ی درس میرزا محمدحسین نائینی، سید ابوالحسن اصفهانی و آقاضیاءالدین عراقی کسب فیض کرد و از سه نفر مذکور اجازه‌ی اجتهاد گرفت. او در پی تصمیم بازگشت به ایران راهی مشهد شد و برای همیشه در آن شهر اقامت گزید و ضمن تدریس، امامت مسجد صدیقی‌های بازار مشهد (مسجد آذربایجانیها) را عهده‌دار شد.
 
او همچنین از امامان جماعت مسجد جامع گوهرشاد نیز بود. وی علاقه‌ی زیادی به مطالعه داشت. مباحثات علمی روزانه وی با هم‌ردیفان از جمله حاج میرزا حسین عبائی، حاج سید علی‌اکبر خوئی، حاج میرزا حبیب ملکی و … تا ده‌ها سال ادامه داشت. همچنین فردی پرهیزگار و بی‌توجه به امور دنیوی بود و زندگی زاهدانه‌ای داشت.

ترجمه آیه‌ای که در دیدار رهبر انقلاب با خانواده سردار سلیمانی در حسینیه امام خمینی (ره) نصب شده بود

1727215

قالب وردپرس

درباره‌ی جواد عصمتی

حتما ببینید

5547759 310x165 - پیام مهم رهبر انقلاب به فرمانده کل ارتش؛  آمادگی‌ها را تا سر حد نیاز افزایش بدهید

پیام مهم رهبر انقلاب به فرمانده کل ارتش؛ آمادگی‌ها را تا سر حد نیاز افزایش بدهید

فرمانده معظم کل قوا به‌مناسبت سالروز ارتش جمهوری اسلامی و حماسه‌آفرینی‌های نیروی زمینی، پیامی صادر …

دیدگاهتان را بنویسید