پنج‌شنبه , فوریه 25 2021
خانه / تغذیه و سلامتی / آیا شیر بادام چاق کننده است یا رقیق می شود؟ فواید رژیم شیر بادام
بادام چاق کننده است یا رقیق می شود؟ 660x330 - آیا شیر بادام چاق کننده است یا رقیق می شود؟ فواید رژیم شیر بادام

آیا شیر بادام چاق کننده است یا رقیق می شود؟ فواید رژیم شیر بادام

شما نمی دانید چرا … اما وقتی نوبت به انتخاب سالم ، خوشمزه و سرشار از مواد مغذی می رسد ، شیر بادام اولین چیزی است که فکر می کنید! بگذارید به شما بگویم چرا و به طور خاص مزایای شیر بادام برای رژیم گرفتن و به س questionsالاتی که در مورد چرب بودن یا رقیق شدن شیر بادام در ذهن شما وجود دارد پاسخ دهم …

شیر گیاهی سالم کم کالری و کربوهیدرات … شاید این چیزی است که همه در مورد شیر بادام می دانند ، اما در مورد جزئیات آن و اینکه چگونه این چیزها می توانند بر وزن تأثیر بگذارند ، این همان چیزی است که در ادامه خواهید فهمید ، بنابراین آماده کنید!

آیا شیر بادام چاق کننده است یا رقیق می شود؟ فواید رژیم شیر بادام

شیر بادام

شیر بادام

شیر بادام ، از نام آن ، شیر تهیه شده از بادام مخلوط با آب است و می تواند حاوی مواد و افزودنی های دیگری باشد ، به طور کلی می توانید شیر بادام آماده را تهیه کنید ، اما تهیه آن کار بسیار آسانی است.

اکثر مارک ها شیر بادام را با افزودن سایر مواد مانند: غلیظ کننده – مواد نگهدارنده – طعم دهنده … به این ترتیب که شیر علاوه بر حفظ آن برای مدت طولانی ، بهترین طعم و مزه را نیز می دهد.


آیا شیر بادام مناسب شماست؟

شیر بادام کاملاً فاقد لاکتوز (قند شیر حیوانات) است و بنابراین اگر از آلرژی به شیر و فرآورده های شیر رنج می برید (نمی توانید لاکتوز را تحمل کنید) یا اگر از رژیم گیاهخواری پیروی می کنید برای شما مناسب است.

همچنین ، شیر بادام از نظر محتوای تغذیه ای و مقدار کم کالری و کربوهیدرات موجود در آن از انواع دیگر شیر برتر است ، این امر باعث می شود هنگام انتخاب نوع سالم شیر یا نوع شیر مناسب برای آن مورد توجه قرار گیرد. رژیم غذایی.

اما مراقب باشید! هنوز باید مراقب شیر بادام باشید و اگر به آجیل حساسیت دارید کاملاً از آن پرهیز کنید ، اما حساسیت شما لزوماً شامل بادام نیست ، بنابراین حتماً با پزشک خود مشورت کنید.


محتوای غذایی شیر بادام

محتوای غذایی شیر بادام

فواید رژیم شیر بادام

فواید رژیم شیر بادام

البته ، شما به این فکر می کنید که شیر بادام چاق کننده است یا اینکه در کاهش وزن مفید است! پاسخ 5 نکته است که می تواند موضوع را روشن کند.

1 – شیر بادام کم کالری است

کلید رسیدن و رسیدن به وزن ایده آل کنترل کالری شماست و در اینجا هر کالری می تواند برای شما مهم باشد! و شیر بادام در مقایسه با انواع دیگر شیر با کالری کمتری برنده می شود.

روغن بادام شیرین کاربردهای شگفت انگیزی برای آن دارد

یک فنجان شیر گاو پرچرب معادل 149 کالری و یک فنجان شیر بدون چربی حاوی 130-120 کالری است در مقابل ، همان مقدار شیر بادام فقط 90 کالری دارد.

تفاوت ممکن است کم باشد ، اما آیا شما می دانید که اگر فنجان هایی از شیر خامه ای را که می خورید و به شیر بادام اعتماد می کنید جایگزین آن کنید ، چقدر بزرگ خواهد بود؟ آن را با تمام فنجان های شیر به تنهایی یا با قهوه یا چای یا دستور العمل های مختلف تصور کنید!

شاید برایتان جالب باشد: نسکافه با شیر … آیا شیر با نسکافه باعث افزایش وزن می شود یا باعث کاهش آن می شود؟


2 – شیر بادام و مقدار کمی شکر

انواع شیرین نشده با محتوای کربوهیدرات کم و قسمت زیادی از آنها فیبر مشخص می شود و بنابراین حاوی مقدار کمی قند است که بین 2-3 گرم در هر فنجان است و این همان چیزی است که باعث می شود اعتماد شما به شیر بادام برای رژیم غذایی گزینه مناسبی باشد!

در مورد انواع تجاری شیر بادام که حاوی مواد شیرین کننده و شکر اضافه شده است ، مقدار قند در یک فنجان می تواند به حدود 15-17 گرم برسد ، اما آیا می دانید میزان کم قند برای کاهش وزن و حفظ آن مفید است؟

برای اینکه به روشنی بدانید ، به نظر شما چیست ، به علت ایجاد قند دقت کنید. خوردن زیاد قند منجر به افزایش قند خون> افزایش قند خون می شود ، به این معنی که بدن انسولین آزاد می کند> انسولین با تحریک قند خون را به حالت طبیعی باز می گرداند. ذخیره آن در سلولهای چربی.

این روند تأثیرات بسیاری دارد که مهمترین آنها عبارتند از: افزایش وزن در نتیجه ذخیره قند ، علاوه بر احساس سریع گرسنگی به دلیل افزایش ناگهانی و افت قند خون و همچنین افزایش خطر ابتلا به نوع 2 دیابت

بنابراین با تکیه بر غذاها و نوشیدنی های کم کربوهیدرات یا قند ، سفر قبلی را با شکر کاملاً نجات می دهید!

شما ممکن است مراقبت کنید: 16 مرحله برای کاهش اعتیاد به قند و شیرینی


3 – شیر بادام سیری طولانی مدت را برای شما فراهم می کند

وقتی به کاهش وزن فکر می کنید چه چیزی بیشتر شما را نگران می کند؟ بله ، دقیقاً ، این احساس گرسنگی در طول رژیم و عدم توانایی در غذا خوردن است ، اما این امر در مورد شیر بادام اتفاق نمی افتد! این می تواند به چندین روش احساس سیری طولانی مدت را تضمین کند:

 • شیر بادام برخلاف شیر و لبنیات منبع حیوانی که نمی توانید با آنها خوردن یک قطعه دوم و سوم و غیره را ترک کنید ، حالت اعتیاد یا تمایل به خوردن بیشتر ایجاد نمی کند …
 • شیر بادام تاثیری بر قند خون نخواهد داشت و تعادل خود را حفظ می کند ، به این معنی که سریع افزایش و افت در آن وجود ندارد و بنابراین احساس گرسنگی ناگهانی یا تمایل شدید به خوردن کربوهیدرات وجود ندارد.
 • اگرچه میزان پروتئین موجود در شیر بادام کم است ، اما دسترسی بدن به پروتئین های دارای چربی های سالم در یک وعده غذایی هورمون سیری را تحریک می کند و هورمون گرسنگی را محدود می کند ، بنابراین به سرعت و برای مدت طولانی تری احساس سیری خواهید کرد.
مزایای انیسون با معده خالی چیست؟

شاید برایتان جالب باشد: غلبه بر گرسنگی هنگام رژیم … 15 مرحله برای رفع گرسنگی و پیروی از رژیم بدون آن


4- شیر بادام سرشار از بسیاری از مواد مغذی است

شیر بادام یکی از انواع شیرهای گیاهی است که حاوی بسیاری از مواد مغذی مورد نیاز بدن است ، زیرا غنی از انواع ویتامین ها است: ویتامین D ، ویتامین A و ویتامین E که یک ضد اکسید کننده و ضد م effectiveثر است التهابی

شیر بادام به لطف فرمول خود ، میزان متابولیسم را افزایش می دهد و چربی سوزی را تحریک می کند (میزان متابولیسم میزان کالری است که بدن روزانه مصرف می کند).

مقدار کم کربوهیدرات موجود در شیر بادام آن را به یک شیر مناسب برای رژیم کتو تبدیل می کند زیرا شما را از کتوز خلاص نمی کند – اگر رژیم کتو دارید – و بدن شما را به جای قندها به عنوان انرژی مصرف می کند.

بیشتر شیر بادام آب است و در نتیجه علاوه بر رفع تشنگی و احساس سیری مداوم ، بدن را آبرسانی می کند.


5- مراقب حساسیت به شیر بادام باشید

فواید شیر بادام فقط با رژیم غذایی متوقف نمی شود ، بلکه شامل موارد زیادی برای بدن نیز می شود ، اما با این وجود باید قبل از خوردن آن بسیار مراقب باشید ، زیرا:

 • شما می توانید از آلرژی به مغزها ، و البته بادام ، در میان آنها رنج ببرید. این آلرژی می تواند با علائمی مانند: حالت تهوع – خارش – اختلالات در دستگاه گوارش – مشکل در بلع و تنفس …
 • باید در ابتدای مصرف شیر بادام مراقب باشید تا مطمئن شوید که از آلرژی به آن رنج نمی برید ممکن است از آلرژی به مغزها رنج ببرید ، اما این لزوماً به بادام احتیاج ندارد.
 • اگر در حال تهیه شیر بادام آماده هستید ، از مواد اضافه شده مطمئن شوید و به هیچ یک از آنها حساسیت ندارید.
 • اگرچه شیر بادام کاملاً بی خطر است ، اما در صورت ابتلا به هر نوع بیماری یا مصرف داروی خاص ، ضرورت بحث و گفتگو با پزشک خود را نفی نمی کند.
 • نوزادان نمی توانند شیر گاو یا شیر گیاهی مصرف کنند زیرا ممکن است مانع جذب آهن تا سن 4-6 ماهگی شود.
درمان سوزش معده با گیاهان و دستورالعمل های طبیعی

برای رژیم غذایی شیر بادام مصرف کنید

شیر بادام را برای رژیم 1 مصرف کنید

ما به مهمترین قسمت رسیدیم ، یعنی در مورد شیر بادام که باید بخورید ، به آن اعتماد کنید و نحوه تهیه آن.

رژیم شیر بادام

شیر بادام را می توانید خود تهیه کنید یا آن را آماده کنید ، اما در این صورت باید به برخی از نکات مهم توجه کنید:

 • به دنبال انواع شیرین نشده و بدون طعم باشید. برخی مارک ها شکر و سایر مواد را اضافه می کنند تا شیر بادام طعم بهتر و نزدیکی به شیر گاو داشته باشد ، اما این بدان معناست که قند بیشتری خواهید داشت.
 • برخی از شیرهای بادام آماده با پروتئین یا ویتامین ها و مواد معدنی غنی شده اند که می توانید به آنها اعتماد کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که مواد اولیه را بخوبی خوانده اید ، زیرا این فقط مسئله قند نیست ، بلکه باید مراقب ماده اضافه شده ای باشید که باعث حساسیت شما می شود.
 • شما باید از تاریخ تولید و ماندگاری آن اطمینان حاصل کنید ، زیرا شیر بادام مانند هر شیر دیگری می تواند خراب شود و باید قبل از این دوره مصرف شود.

تهیه شیر بادام برای رژیم غذایی

تهیه شیر بادام برای رژیم غذایی کار سختی نیست ، زیرا فقط 3 ماده تشکیل شده و چند مرحله وجود دارد:

عناصر

 • بادام ، پوست آن را بگیرید و یک شب در آب خیس کنید – 2 فنجان ، یعنی 280 گرم.
 • آب – 4 فنجان یعنی یک لیتر.
 • عصاره وانیل – 1 قاشق چای خوری یعنی 5 میلی لیتر (اختیاری).

مسیر

 • بعد از اینکه یک شب کامل بادام را در آب خیس کردید ، باید آنها را فیلتر کنید.
 • در یک کاسه همزن ، یک لیتر آب ، بادام خیسانده و وانیل اضافه کنید.
 • آن را به مدت 2 – 4 دقیقه خوب مخلوط کنید.
 • شیر بادام را با تکیه بر یک پارچه فیلتر فیلتر کنید و باید حدود 4 فنجان شیر دریافت کنید.
 • از آن لذت ببرید یا آن را در یخچال نگه دارید (می توانید آن را برای مدت 4 تا 5 روز در یخچال نگه دارید).

این شیر بادام است ، نوعی شیر که همیشه می توانید به آن اعتماد کنید و می توانید به عنوان یک شیر گیاهی سالم و مناسب برای رژیم گرفتن و حفظ وزن به آن اعتماد کنید.

شاید برایتان جالب باشد: رژیم کره بادام … خوشمزه است و فواید زیادی برای کاهش وزن دارد

منابع

.

درباره‌ی جواد عصمتی

دیدگاهتان را بنویسید